Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Mi a válasz erre a (találós)...

Mi a válasz erre a (találós) kérdésre? Miért van ez a morbid humor?

Figyelt kérdés

A humor kategóriában miért van olyan valaki aki lepontozza a másikat?


-sokszor a nagyon vicces választ is-



2023. febr. 3. 11:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Mert igazából csak hiszi viccesnek a válaszoló.
2023. febr. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
A válasznak a hasznosságát kell értékelni, nem a viccességét.
2023. febr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1

Ez nem igaz

Én ződet nyomtam rád

2023. febr. 3. 12:14
 4/15 A kérdező kommentje:

#2

Azt értem de attól mer x nek nem poénos y nak lehet az

Pláne ,hogy sokszor se a kérdésnek se a válasznak értelme nincs

2023. febr. 3. 12:15
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Azt értem"

Kétlem.


"de attól mer x nek nem poénos y nak lehet az"

Ismétlem: nem a poénosságot értékeled hanem a hasznosságot.


"Pláne ,hogy sokszor se a kérdésnek se a válasznak értelme nincs"

Akkor nem hasznos, tehát piros kéz.

2023. febr. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem állítom, hogy hülyeséget beszél a #2, #5 alatt lévő válaszoló, azonban a humor kategóriáról beszélünk. A legtöbb ember, ahogy én is gyanítom humorosság alapján pontoz. Ugyan lehet, hogy nem így lett tervezve, viszont ez a kézenfekvő, miután a legtöbb felhasználó által megfogalmazott kérdések humorkeltés céljából íródtak, nem pedig magát a humor témáját dolgozzák fel. (A te kérdésed a második esetbe tartozik, ami itt ritka számba megy.)

Én ritkán értékelek negatívan válaszokat, akkor is csak azért, mert negatívan szólalt fel a kérdezővel vagy más válaszolókkal szemben, vagy azért, mert olyan szinten nem odaillő, és értelmetlen hülyeséget írt, amit talán még maga sem tud megfejteni.

Az, hogy valaki nem hagyja ott a kérdést, hanem képes negatívan értékelni azért, mert eltér a humorérzéke a válaszolótól, úgy hiszem az ő dolga, és nem sokat tudsz tenni ellene.

Azonban ezen nem kell fenn akadni, minél több embernek egyezik a humorérzéke a válasszal, annál kevesebb hatása van egy-egy negatív értékelésnek.

Ráadásul a "helytelen" értékelés (azaz ami szembe megy a válaszon már meglévő értékelésekkel) rontja az értékelő toplistás helyezését. :")

2023. febr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"azonban a humor kategóriáról beszélünk."

Mármint arról a Humor nevű kategóriáról, ami sajnos nem csak a humorhoz, mint témához tartozó kérdéseket nem nagyon tartalmaz, de humorosakat sem.


Viszont úgy gondolom, ha valaki a hatvanhétezredik "mi az négy lába van asztal de nem szék" vagy "hogy kell ide kérdést kiírni" kérdést humorosnak tartja, akkor nyugodtan nevezhetünk egy piros értékelést is humorosnak. Sőt.


Leginkább azzal tudok egyetérteni, miszerint "ezen nem kell fenn akadni" - valóban, az egész értékelési rendszer igencsak alacsony hatékonysággal működik, nem hiszem, hogy megéri foglalkozni vele.

2023. febr. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Azért ne sarkítsunk.

Tény, hogy sok ember kreativitása a tengerszint alatt található, de ez nem jelenti azt, hogy nem található a kategóriában humoros tartalom, így a "...nem csak a humorhoz, mint témához tartozó kérdéseket nem nagyon tartalmaz, de humorosakat sem." kijelentéseddel nem tudok egyetérteni.

"...ha valaki...kérdést humorosnak tartja, akkor nyugodtan nevezhetünk egy piros értékelést is humorosnak."

Nem érzem azt, hogy az értelmetlen kérdések és válaszok indokot adnak arra, hogy humorosnak nevezzük a negatív értékelést. És nem is hiszem, hogy sokan azért értékelnének negatívan, mert "Hű de vicces, hogy kap tőlem egy pirosat.", inkább azért, mert nem találja hasznosnak és/vagy humorosnak a választ.

2023. febr. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

"de ez nem jelenti azt, hogy nem található a kategóriában humoros tartalom"

Nem is állítottam. Azt írtam, nem nagyon. Ami más szavakkal - ha esetleg ez nem elég világos - azt jelenti, hogy akad, csak nem az a jellemző. Nem sok. Kevés. Értem?


"Nem érzem azt, hogy az értelmetlen kérdések és válaszok indokot adnak arra, hogy humorosnak nevezzük a negatív értékelést."

Pedig egyszerű: ha egy otromba, buta, szánalmas, béna - azaz humorosnak egyáltalán nem nevezhető - kérdést egy adott kérdező humorosnak nevez (pedig ugye nem az), akkor az ő gondolatmenetét követve bármi más is, ami nem humoros, nevezhető humorosnak. Például egy fakocka, egy bagoj pontos jével, vagy egy piros értékelés.


"És nem is hiszem, hogy sokan azért értékelnének negatívan, mert "Hű de vicces, hogy kap tőlem egy pirosat.", inkább azért, mert nem találja hasznosnak és/vagy humorosnak a választ."

Ebben mondjuk egyet értünk, kiegészítve azzal, hogy szerintem sokan csak azért nyomnak pirosat, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is.


De nézd meg például ezt a kérdést. Itt egy kérdező, aki látszólag komoly, őszinte kérdést tesz fel, majd a kulcsszavak közé beböfög egy szőlőlét meg egy bemutatkozást. Komolyan lehet venni? Én nem tudom. És akkor most döntsd el, hogy komoly kérdés, trollkodás, esetleg humornak van szánva csak béna, vagy valami egészen más ami még eszembe sem jut.

2023. febr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 NTBS ***** válasza:
100%
Sok a frusztráció.
2023. febr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!