Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Ha annyi ezrest kapnátok,...

Ha annyi ezrest kapnátok, ahányszor a MÁV bemond egy késést, mit vennétek rajta?

Figyelt kérdés

Minden egyes perc szorzó és ha az előzőnél nagyobb késést mondanak be akkor akkor a két késés különbségének a hátványával számolunk.

Pl először tíz perc késést mondanak be, majd egy órára változtatják az:

(10*1000)^5



2023. febr. 15. 11:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ezzel nagyon nagy pénzt lehetne kaszálni, de persze tudjuk hogy ilyen sosem történhet meg, mert a MÁV pontosabb mint egy svájci óra, Einstein szerint pedig az idő egyébként is relatív.
2023. febr. 15. 11:06
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Budapestet venném meg.

És még maradna sóskiflire is kis apró.

Üdv egy vasutas :D

2023. febr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Balatoni nyaralót. Amúgy már az is elég lenne, ha 5 perc késés felett minden egyes, a vasútnak felróható ok (például síntörés, mozdony lerobbanás, biztosító berendezés meghibásodás, kábellopás, a személyzet lustasága, stb) 1% visszatérítés, ami túlmehet a 100%-on, tehát 2 óra késés 120%-os visszatérítés.
2023. febr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mármint minden késett perc 1% visszatérítés.
2023. febr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

"a vasútnak felróható ok például síntörés, kábellopás"

:DDDD

Van baj a fejben nem kicsi!

A vasút a hibás a kábellopásért... gratulálok. Meg a síntörésért is a vasút? :D

Menjél inkább busszal csíra!

2023. febr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
#5 igen, hisz a vasút dolga karbantartani a síneket, hogy ne legyen baja és a kábellopást is megelőzni, például kamerákkal, kémvonattal, Budapest villamoshálózatán bevált. A sínre dőlő fákat már nem is említem, arról tényleg nem tehetnek elsősorban, de részben azt is meg lehetne előzni. De persze a vasúttársaság büntetlenül késhet bármennyit, vagy ott is hagyhat, de ha nekem lejár a bérletem és esélyem sincs a falusi megállóhelyen újat venni, mert se pénztár, se automata, csak a városban tudok újat venni, perkálhatok extra pénzt, miközben lesz aznapra érvényes bérletem.
2023. febr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez a humor kategória 6-os, nem a szánalom kategória!
2023. febr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ilyenekből nekem csak a 2mm hóval beharangozott hóakadály miatti késések maradtak meg régről, nem tudom, megőrizte-e a cég ezt a szép tradíciót.


Sajnos vagy szerencsére egy késésről se értesülök az utóbbi években, de ha lenne kedvem ebben a hidegben ott hallgatózni, akkor vennék belőle söröt, mielőtt igazán drága lesz.

2023. febr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ég áldja a Mávot, ha most nem késett volna megint 5 percet a vonat nem érhettem volna el🥰🥰


Igen, pár éve még megvolt ez a tradíció biztosan, amikor gimis voltam és napi szinten kellett vonatozgatni. Azóta ritkábban megyek vele, de múltkor leszakadt a vezeték valahol Biatorbágy és Kelenföld között, aztán pótlóbusz ment, kb 2 órával később értem haza.

2023. febr. 15. 22:39
 10/13 anonim ***** válasza:
Azzal azért vissza tud szedni néhány jó reggeli késéstoleranciát...
2023. febr. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!