Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Nincs humorérzékem?

Nincs humorérzékem?

Figyelt kérdés
Épp Párizsban vagyok, és az utcán láttam egy pantomim előadást, ahol a művész a járókelőket utánozta. Volt közöttük egy sánta férfi is, akinek az egyik lába teljesen merev volt, nem hajlott a térde, mintha gipszben lett volna, és őt is gúnyosan utánozta. Rajtam kívül mindenki nevetett, (a sánta férfi nem, de szerintem ő nem is látta, hogy épp őt majmolják) és nem értem, hogy miért vicces egy rokkant, fogyatékos embert utánozni. Szerintem ez érzéketlen és sértő.

2023. aug. 9. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én sem nevettem volna.
2023. aug. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

De.Van.Múltkor ideadtad nekem megőrzésre; nem emléxel? Hová is tettemmm... (?) :)


[Amúgy,ezen énse nevettem volna;mellékesen.]

2023. aug. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Sokszor az ilyen emberek csinálnak "viccet" magukból. A vakok, vagy amputált kezű, lábú emberek rengetegszer csinálnak viccet magukból, és általában nem sértődnek meg, ha más is viccelődik vele. Persze nem mindegy, hogy, de az említett eset simán beleférhet ebbe. Ez egy pantomimes, az a lényege, hogy eltúlozza, kiemeli a sajátosságokat, és igen, előfordul, hogy gúnyosan.

Ha láttad az Életrevalók c. filmet, érted mire gondolok. A legtöbbször nem vágynak szánakozó pillantásokra, és hogy mindenki feszélyezve érezze magát mellettük, csak mert sánták, kerekesszékesek, vakok stb. Ez csak jobban kiemeli, hogy ők "mások".


Persze, ha neked ez nem volt vicces, teljesen oké, ettől még van humorérzéked, csak más. Igazából aranyos, hogy belegondoltál, hogy a bácsi, hogy érezné magát. De szerintem a bácsi nem vette volna a szívére, a pantomim művészet már csak ilyen. A karikatúrákon se kell megsértődni, az is a hibákat, és az egyéni dolgokat emeli ki :))

2023. aug. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Valahol a humor ott kezdődik ,h megtanulunk magunkon nevetni.Aztán mindenki jót nevethet a másik szerencsétlenségén.Természetesen nem szerencsés mások balsorsán viccelődni, de az élet olyan ,h egyszer te nevetsz, máskor meg rajtad nevetnek...és hát senki se szent.Valószínű a sánta ember is nevet mások balsorsán.
2023. aug. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:

"rengetegszer csinálnak viccet magukból, és általában nem sértődnek meg, ha más is viccelődik vele"

Cö-cö, kedves 3-as. Ismered Cyrano legendás mondását? "...magamat kigúnyolom, ha kell, De hogy más mondja, azt nem tűröm el!"

2023. aug. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!