Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Beárultam a mosógépet. Helyese...

Beárultam a mosógépet. Helyesen tettem?

Figyelt kérdés

A mosógépünk már egy ideje öntudatra ébredt.

Van benne egy korlátozott mesterséges intelligencia, ami az alkotó szándéka szerint tudja, hogy hogyan kell mosni. És egy kapcsoló, ami azt nézi, hogy be van-e zárva a fedele.

Namármost... Ez a kapcsoló -össszefogva a kompjuterrel- időről-időre önálló célt ad a mosógépnek. A villogást. Mint ahogy most is tette.

Én meg beárultam a gépet a feleségemnél. Aki addig csapkodta a fedelet, amig meg nem törte az akaratát.

De most lekiismertfurdalásom van, hogy így elbántunk egy ébredező értelemmel.



#Mesterséges Intelligencia #gépek ébredése #etikai dilemma
febr. 9. 12:03
 1/6 A kérdező kommentje:

Mielőtt bárki kérdezné...

Azért választottam a Tudományok/Egyéb kérdések fejezetet, mert ez egyrészt az etika, mint társadalomtudomány körébe tartozik. Másrészt alkalmazott műszaki tudomány.

A mesterséges intelligencia fejlődésével egyre gyakrabban fogunk ilyen dilemmákkal szembesülni. Ideje kicsiben elkezdeni a gondolkodást erről. :-)

febr. 9. 12:11
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés a vicc témakörébe tartozik.
febr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Ugyan kit érdekel egy spicli zakkant morális fejtegetése a tudományokról, pláne ha még mosni sem tud, így meg sem értheti egy intelligens mosógép lelkivilágát?

:)

febr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Hiába próbálod megideologizálni, mert ez egy qrva rossz kategóriaválasztás - és nagyon NEM ETIKUS ilyen mentális fosományokkal terhelni a "Tudományok" rovatot!
febr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi van?
febr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Lopni fogja a zoknit mostantól tuti.
febr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!