Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Ha valaki jobbkezes létére...

Ha valaki jobbkezes létére balkezesnek tartja magát, akkor az illető transzkezű?

Figyelt kérdés

Jobbkezesnek születtem, de mindig is balkezes akartam lenni. Végre összeszedtem a bátorságom, hogy megpróbáljak így élni.

Kicsit zavar az emberek rácsodálkozása, hogy én balkezes vagyok...

Ezenkívül vannak még gondjaim. Csomó balkezesnek szánt dolgot nem használhatok (pl. jobbkezes olló). Ha nem lát senki, akkor mégis megpróbálkozok vele, de elég ügyetlen szoktam lenni.

Sajnos így még mindig használnom kell a jobb kezemet. Emiatt valószínűleg nem is transzkezű vagyok, hanem nembináris kéz identitásom van.

Mit gondoltok erről?


máj. 13. 20:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Jelentve lett a kis provokatív agyszüleményed.
máj. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Na ilyenről sem hallottam még. Szerintem nem fogsz tudni teljesen balkezes lenni, ez egyszerűen már születéskor eldől.

Mindig is csodáltam egyébként a balkezeseket, akiket ismertem gyönyörűen tudtak írni.

máj. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#1 Sajnálom, hogy te is a cancel culture híve vagy.
máj. 13. 20:27
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Jaj kettes de naív vagy. Nehogy azt hidd már hogy komoly a sztori. Ez egy allegória akar lenni a transzneműségre. Kedves kérdezőnk így provokálja a népet. :)
máj. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 4-es, 2-es vagyok. Unatkozom meccsnézés közben, szóval kíváncsi vagyok mi lesz ebből😃
máj. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon vicces vagy.


Ja, nem. 🙃

máj. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%
Jelentve.
máj. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
máj. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Storytime, mert úgy is törölni fogják (jelentettem én is amúgy, puszika): nekem volt ilyen osztálytársam anno, szerinte az valamilyen különleges dolog volt, hogy ha valaki balkezes, ezért átszoktatta magát. Úgy egy évig szóban kellett felelnie, mert olvashatatlan dolgozatokat adott be, de nem volt hajlandó azzal a kezével írni, amivel amúgy tudott is, de aztán nyáron gyakorolhatott, vagy nem tudom, de következő év elejére már szépen írt bal kézzel, viszont minden mást is azzal akart csinálni. Tesin sosem válogattuk be a csapatba, mert simán elrontotta a játékot azzal, hogy bal kézzel próbált kosárra dobni, és fixen nem talált be.

Nagyon rég volt, nem tudom, mi van vele azóta, vagy, hogy most melyik kezét használja.

máj. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9

Én is próbáltam már középiskolában bal kézzel írni. Végül az lett a vége, hogy összevesztünk a padtársammal. Merthogy szerinte összeakad a kezünk. Nem tudta feldolgozni, hogy én átálltam bal kézre.

Egyáltalán nem volt elfogadó.

De látom ti se vagytok elfogadó hangulatban, mert jelentgettek. Pedig ahogy a 9-es is írta ez egy létező jelenség!

máj. 13. 22:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!