Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Itt mi a poén lényege? (lent. )

Itt mi a poén lényege? (lent. )

Figyelt kérdés
Két matematikus elmegy a kocsmába, és közben arról beszélgetnek, hogy az átlagember mennyire tudja a matekot. Az egyik azt állítja, hogy semennyire, a másik pedig azt, hogy igenis, tudja. Hirtelen a második elmegy hátra a WC-k felé, és közben észrevétlenül magához inti a pincércsajt. Azt mondja neki: - Kedveském, néhány perc múlva kérdezünk magától valamit, nem fogja érteni, de azt kell rá válaszolnia, hogy xköbperhárom. Rendben? A pincérnő bólint, a matematikus pedig visszamegy a barátjához. Újra felveszik a beszélgetés fonalát, és azt mondja a másiknak: - Figyelj, egyszerűen el lehet dönteni ezt a vitát. Itt van ez a pincérnő, kérdezzünk tőle valamit. Ha tudja, nekem van igazam, ha nem, akkor neked. Oké, odaintik a nőt, és megkérdezi tőle az, aki beszélt vele korábban: - Kedveském, meg tudná mondani, hogy mennyi az xnégyzet integrálja? - Természetesen, xköbperhárom. - Köszönöm, csak ennyi volt, nyugodtan mehet a dolgára. A másik matematikus pedig fogja a fejét bánatában, mire a távozóban levő pincérnő visszaszól a válla felett: - Plusz konstans.
2011. jan. 27. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Plusz konstans.a pincér nő valóban tudta.
2011. jan. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elég gyenge eresztés..
2011. jan. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 cheresnye válasza:
:) Az hogy amelyik matematikus előre megbeszélte a pincérnővel hogy mit mondjon, ő sem bízott benne, ezért mondta meg a választ, de lefelejtette a +c-t ami minden integrál végére kell, és a pincérnő mégis tudta.
2011. jan. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 szamóca. ***** válasza:

ezt a viccet valószínűleg matematikai tudásod hiányában nem értetted. velem együtt, egyébként.

de msot hogy tudom a megfejtést...sem vicces. :D

2011. jan. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 DancerShadow ***** válasza:
:D:Deztegy matematikus találta ki:D:D
2011. jan. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 haggyámán ***** válasza:

Ez nagyjából ilyen szintű:

[link]

2011. jan. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szamóca. ***** válasza:
* rebegő szempillákkal az ég felé nézve hálát ad minden lehetséges istenségnek vagy esetlegesen létező felsőbb erőknek hogy soha többet nem kell matekkal foglalkoznia *
2011. jan. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ezt még nemtanultam...de így már értem köszi:D
2011. jan. 28. 14:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem poén mentes.
2011. febr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!