Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Miért hívják a háromszög...

Miért hívják a háromszög alakú sajtokat ( Medve, Mackó ) kocka sajtnak?

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 19:01
1 2
 11/18 vav22 ***** válasza:
76%
Mert ha megeszed brummogni fogsz XD
2009. febr. 10. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Valójában ezek KÖRCIKK alakú sajtok, nem pedig háromszög alakúak. :D De a kérdés még attól is kérdés marad.
2009. febr. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Mert ha háromszögletű sajt lenne a neve, akkor nem férne ki a boltban az árcímkére, lehet, hogy nem akartak úgy járni, mint a Paradicsomos szar díniával :)

Bár akárhogy rövidítgetném, nem érdemelne meg egy pixelt sem a legalja.hu oldalon :)

Lehet, hogy aki elnevezte be volt éppen pityókázva, aztán duplán látta, és olyan gyorsan forgatta, hogy kockának látta :)

Egyébként meg jó a kérdés, nekem tetszett, ez a kategória erről szól! Teljesen helyén van! :)

2009. febr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
12%
húú de jófej ez a kérdező. megkurhatlak? ... kapjatok már az agyatokhoz
2009. febr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Ma 18:49-es! Lassan két hete itt ez a kérdés, ha eddig nem reagáltál rá, most már nem érdekel senkit a magad lejárató hozzászólásod. Arra hajtasz, hogy lepontozzanak? Akkor jó úton haladsz! Minden jót kedves!!! ( JA ÉS MEGD..HATSZ SZÁMOM A KÖVETKEZŐ 0630....... ) JÓ POÉN VOLT, MARHA!
2009. febr. 19. 21:02
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
félreértetted nem feléd irányult amit mondtam
2009. febr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
bár igazad van tegnap kicsit rossz napom volt és mindenen felhúztam magam. máskor majd befekszek 1 kádba. szépnapot
2009. febr. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Nem akarok butaságot írni, ez csak egy tipp:

1. Lehet kapni, olyan sajtot (asszem Mackó sajt a neve), ami téglatest alakú dobozban van és kis nem-tom-mi a test neve (a*a*b) sajtocskák vannak benne... nem lehet esetleg h régen kocka volt?! És csak később vezették be ezt?!


---mondjuk ezt jó-magam is meg tudnám cáfolni, hisz amikor gyártják akkor kerek alakú a prés..:S


2. A másik gondolatom, hogy szokás a gyerekeknek mondani, hogy "egyél egy katonát, egyél egy falatot, edd csak meg ezt a kockát" stb. És nem azért kocka, mert kocka forma, hanem mert falatka.


Remélem annyira nem butaság...csak gondolkodtam.

2009. máj. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!