Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Mint kívülálló, mi a véleménye...

Mint kívülálló, mi a véleményed az intelligenciáról?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy mint kívülálló, én a az intelligencia felett állok, és jóval feletted is kérdező!


Remélem elég primitíven fogalmaztam a számodra!

2011. máj. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hollófernyiges ***** válasza:
Derék dolog hogy a kérdező olvas, de feltehetne saját kérdést is :)
2011. máj. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az intelligencia az értelem szinonimájaként használt, kettős jelentésréteggel rendelkező tudományos fogalmi absztraktum.


Első jelentésrétegében egy adott személy intelligenciáját értjük alatta, vagyis az értelmességben való részesedésnek egy bizonyos fokára hivatott utalni. Az értelmesség mindig előfeltételezi egy alaptudás kijelölését, amihez viszonyítva meghatározható, hogy valaki ezen alaptudáshoz képest hol helyezkedik el, azaz mennyire intelligens (kevesebbet és/vagy rosszabbul illetve többet és/vagy jobban tud). Egy személy intelligenciája tehát nem más, mint az egyén értelmességi szintje egy előre kijelölt alaptudáshoz viszonyítva.


A fogalom második jelentésrétegében az ember intelligenciáját értjük alatta. Ebben az értelemben az intelligencia az emberi fajra jellemző, szerkezetileg összetett képesség, aminek különböző kutatások (pl. faktoranalitikus vizsgálatok) által feltárható alkomponensei vannak.


A fenti két jelentésrétegből következően az intelligenciavizsgálat is két különböző jelentésréteggel rendelkezik. Első jelentésében az egyedi ember értelmességének különböző feladatokkal való mérését jelenti, míg második jelentésében az intelligencia alkomponenseinek tudományos feltárására, rendszerezésére utal.

2011. máj. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Há,b@szki haver, én biza hármat vettem , b@szki. Jó megirte,b@szki, mő még olyanfélefajta néköm nem vót , b@szki. Pediglen nagyon viszketett mán b@szki.
2011. máj. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
iáuáá!
2011. máj. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Te távolálló vagy az inteligánciától,de azért rádférne egy kicsi.
2011. jún. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!