Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Feltaláltam az alkoholmentes...

Feltaláltam az alkoholmentes pálinkát. Szerintetek szabadalmaztassam?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Alkoholmentes pálinka? Hova süllyedünk... :S Bocs de az amúgy sem pálinka, mert minimum 37,5%-os alkoholfokkal kell rendelkezni, szóval az ... nem tudom mi de nem vennék olyat. :D BOcs
2011. júl. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Nem tom szerintem a pálinkát azért isszák hogy jobb legyen a kedve az embernek nem az ízéért bár az is fontos de ahoz pedig alkohol kell szóval...
2011. júl. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, úgysincs elég gyümölcslé a boltokban.
2011. júl. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A 2008. évi LXXIII. törvény rendelkezik a pálinka elkészítéséről. Ez alapján csak azok a termékek nevezhetők pálinkának, melyek:

- Magyarországon termett gyümölcsből, vagy szőlőtörkölyből készülnek

- 100%-os gyümölcstartalmúak, azaz sem egyéb alkoholt, sem pedig színező-, ízesítő- vagy édesítőanyagot nem tartalmaznak.

- minimum 37,5%-os alkoholfokkal rendelkeznek

2011. júl. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
szerintem ha feltalanad azt a palinkat amitol nem leszek masnapos nagyobb sikered lenne
2011. júl. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ha úgy vesszük akkor az alkoholmentes sört sem szabadna sörnek nevezni, a pontos megnevezése: lepárlásból visszamaradt moslék.

Ha jó pálinkától rúgsz be, és nem kevered, akkor is leszel másnapos, de legalább a fejed nem fog fájni. Tapasztalat.

2011. júl. 17. 12:58
 7/11 anonim ***** válasza:

Hogy mi a pálinka, azt törvény szabályozza. A sör fogalmát nem. Tehát ebben az esetben nem az egyén ízlése dönti el a kérdést.


Alkoholmentes pálinka egy paradoxon, mert a pálinka attól pálinka - többek között -, hogy adott alkoholtartalma van. Ha az nincs neki, akkor nem az, hanem egy másik termék.

2011. júl. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
Ja, én meg feltaláltam az instant vizet!
2011. júl. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
A pálinka-törvényt naponta megszegik a leleményes gazdák, ugyanis, ha már nincs gyümölcs kéznél, miből pálinkát tudnának készíteni, marad a gumibakancs, gumiabroncs, hűtőfolyadék, megemésztett vörösbor, és egyéb ínyencségek… Sőt, hallottam már olyat is, hogy egy kitartó paraszt, tizenhat év leforgása alatt, a közvetlen környezetében lévő emberek lélegzetéből készített egy liter pálinkát, úgyhogy csak nyugodtan szabadalmaztasd, legfeljebb másfél éven keresztül, folyamatosan lesznek ivócimboráid…
2011. júl. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 csokissüti002976 ***** válasza:
Sosem vennék olyan piát, amitől nem lehet berúgni, elvégre ezért veszik az emberek, de amúgy nem is olyan rossz ötlet
2011. aug. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!