Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » A vegetáriánusok azért esznek...

A vegetáriánusok azért esznek növényeket, mert szeretik az állatokat, vagy azért mert utálják a növényeket?

Figyelt kérdés
2009. máj. 10. 19:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
én vega vagyok x)azért nem eszek állatot mert sajnálom őket ...az első válasz tényleg jó xD
2009. máj. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

:D

élőt se, holtat se:)

2009. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
81%

Én 12 éve nem eszem állatot semmilyen formában.

Azóta kigyógyultam egy komoly betegségemből !

2009. máj. 13. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
23%

Nem lehet olyan húsmentes étrendet kialakítani,ami maximálisan kielégíti az emberi szervezet igényeit.A kutyát szeretjük,a disznót megesszük.Van olyan hely Ázsiában,ahol fordítva van...


Az élet nem olyan,mint ahogy a pokémon rajzfilmekben elképzelik.Csak egy példa:


HOLLANDIA – A B12-vitamin kizárólag állati termékekben fordul elő, és bevitelének 40 százalékához húsféleségek fogyasztása útján jutunk hozzá. A B12-vitamin létfontosságú a vörösvérsejtek képzéséhez, a DNS-szintézishez és az idegrendszer egészséges működéséhez....


A B12 vitamin a fehérjékhez kötötten fordul elő a táplálékban, felszívódására az emésztési folyamat több pontján is sor kerül. A B12-vitamint szervezetünk nagyobb hatékonysággal vonja ki a húsokból, mint halfélékből vagy a tojásból. A tejtermékek jelentik a B12-vitamin másik fő forrását, további 40%-kal (átlag 29% származik a tejből, 10,5 sajtfélékből)


A B12-vitamin nélkülözhetetlen a vörösvérsejt-képzéshez továbbá fontos az idegrendszer egészségének fenntartásához. Hiánya megzavarja a DNS-szintézist, és egy bizonyos típusú vérszegénységhez vezethet (veszélyes vérszegénység). A B12-hiány további következményeként károsulhat az idegrendszer; elváltozhat az idegsejteket szigetelő zsírtartalmú velős hüvely (mielin), ennek következtében emlékezetvesztés, kézzsibbadás, és koordinációs zavarok léphetnek fel.


Gyakorlatilag a vegetáriánusoké az egyetlen csoport, ahol alacsony szinten mozog. a B12-vitamin bevitel Felnőtteknél B12-ből az ajánlott napi mennyiség legalább 2,8 mikrogramm. Hollandiában az átlagos bevitel jóval e feletti, napi 4,3 mikrogrammal. A szervezet a B12-t képes a májban elraktározni, a tejtermékek átlagos fogyasztása mellett azonban a vegetáriánusok nem jutnak elég B-12 vitaminhoz.

Az ajánlott mennyiségű B12-vitamin (tejtermékek és tojás átlagos mennyiségben való fogyasztása esetén) kizárólag heti háromszori húsfogyasztással biztosítható.


A vegetáriánusokon kívül ugyancsak érintettek az idősek és a terhes nők. Az idősek esetében a problémát nem annyira a bevitel, inkább a csökkent felszívódás jelenti. Egy 74 és 80 év közti egészséges idősökből álló csoporton végzett független tanulmány szerint a vizsgált személyek csaknem negyedénél enyhe B12-vitaminhiány volt kimutatható. A felszívódási nehézségek pontos okának megállapításához további kutatások szükségesek.


A terhes nőknek a gyors magzati sejtosztódás és örökítőanyag-szintézis miatt a több B12 vitaminra van szükségük. Alacsony B12-szint a nyitott gerinc kialakulásának kockázatát háromszorosára növeli.



Forrás: < [link]


Holland Sertéstanács 2005 október 27.

2009. máj. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest, hogy ez a humor kategória, elég sokan komolyan vették a válaszadást! Az első válasz volt a legviccesebb!! :-)
2009. máj. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

utsó előtti vannak vitaminokis :)

én is megyek is, beszedek egyet.

2009. máj. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mert a foguk közé ment egy darabka hús és nem tudták kipiszkálni.
2009. szept. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
70%
Én azért,mert szeretem az állatokat és az emberi szervezetnek nincs szüksége a húsra.Ráadásul a húsfogyasztás nagyon kockázatos,gyakran súlyos betegségeket okoz! [link]
2010. jan. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mert az ember nem finom.
2010. márc. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!