Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Tudtok nekem mondani német...

Tudtok nekem mondani német nyelvű, rövid, "fárasztó", vagy csak simán vicces, viccet (ha lehet a magyar fordítását is írjátok le)?

Figyelt kérdés

2012. jún. 18. 18:43
 1/6 anonim válasza:
95%

Hogy hívják a Hernyó feleségét?

Frau Nyó.


Ez fárasztó :D

2012. jún. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Írok fordítást is a viccek után, de nem mindent pontosan szó szerint, mert magyarul máshogy kell írni, hogy értelme legyen:


Eine Brünette, eine Schwarzhaarige und eine Blondine wollen eine 8 km lange Strecke durchs Meer zu einer Insel schwimmen.

Die Schwarzhaarige schafft die ganzen 8 km, die Brünette ertrinkt auf halbem Weg.

Die Blondine aber schwimmt 4 km, sagt: "Ich kann nicht mehr!" und schwimmt zurück.


Egy barna, egy fekete és egy szőke nő 8 km-es távolságon át akarnak úszni a tengeren egy szigethez.

A fekete hajú leússza a teljes 8 km-t, a barna belefullad félúton.

A szőke 4 km úszás után azt mondja: "Én nem bírom tovább!" - és visszafordul, visszaúszik.


Ez pedig német szóvicc, magyarul nem vicces:


Erklärt der Lehrer: "Wörter die mit 'un-' anfangen bedeuten immer etwas schlechtes, wie z.B. Unfrieden oder unangenehm. Kennt ihr noch ein Beispiel?"

Fritz meldet sich und sagt: "Ich kenn noch eins: UNTERRICHT!"


A tanár magyaráz: "Az un-nal kezdődő szavak mindig valami rosszat jelentenek, pl. békétlen, kellemtelen. Ismertek még ilyen példákat?"

Frici jelentkezik és mondja: "én ismerek mégegyet: tanítás"


(A németeknél - ahogy a viccben a tanár is mondja - az un a rosszat jelenti: gesund - egészséges, ungesund - egészségtelen, angenehm - kellemes, unangenehm - kellemetlen stb. Az unterricht nem ilyen szó, csak egész véletlenül un-nal kezdődik. Tanítást jelent, un nélkül nincs értelme. Így ez egy szóvicc)


Unterhalten sich zwei Blondinen.

Sagt die eine: "Stell dir vor, ich war gestern im Kaufhaus. Plötzlich war Stromausfall und ich steckte zwei Stunden im Fahrstuhl fest."

Meint die andere: "Ich war auch dort und musste zwei Stunden auf der Rolltreppe stehen."


Két szőke nő beszélget.

Azt mondja az egyik: "Képzeld el i volt tegnap az áruházban. Hirtelen áramszünet lett és 2 órára a liftbe szorultam."

Gondolja/mondja a másik: "Én is ott voltam és 2 órán át a mozgólépcsőn kellett állnom.


Warum klettert die Blondine über eine Glasscheibe?

Damit sie sieht was dahinter ist.


Miért mászik fel a szőke nő az üvegtáblára?

Hogy lássa mi van mögötte.



Der Deutschlehrer trägt vor: "Ich gehe, du gehst, er geht, wir gehen, ihr geht, sie gehen. Fritzchen, kannst du mir sagen, was das bedeutet?"

"Tja, Ich würde sagen, alle sind weg!"


A tanár magyaráz: én megyek, te mész, ő megy, mi megyünk, ti mentek, ők mennek. Frici, meg tudod mondani, hogy ez mit jelent?

"Igen, meg tudom mondani, mindenki eltűnt/elment."

(ez megintcsak németül viccesebb és értelmesebb a kifejezések miatt)

2012. jún. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Im Unterricht fällt Fritzchen der Radiergummi runter. Er geht auf die Suche nach ihm.Da sagt der Lehrer: "Jetzt sprechen wir über Grabsteine!"

Er fragt Fritzchen: "Was würdest du auf meinen Grabstein schreiben, Fritzchen?"

Just in diesem Moment findet Fritzchen seinen Radiergummi. Er sagt: "Da ist er ja, der Drecksack!"


Órán Fritzchen (Frici) radírja leesik. Ő a keresésésre indul. Közbe mondja a tanár: "Mi most a sírkőről fogunk beszélgetni!"

Ő megkérdezi Fricit: "Mit írnál az én sírkövemre, Frici?"

Épp ebben a pillanatban Frici emgtalálja a radírját. Azt mondja: "Végre itt van, a szemétláda!"



Eine Blondine sitzt bei Günther Jauch.

Sie ist bei der Millionenfrage, die lautet: "Welcher Vogel baut kein Nest?"

A) Der Specht

B) Die Amsel

C) Der Kuckuck

D) Die Drossel


Blitzschnelle Antwort: "C!"

Alle applaudieren, Günther Jauch gratuliert und fragt: "Haben Sie das geraten oder gewußt?"

Darauf die Blondine: "Herr Jauch, jedes Kind weiß doch, dass der Kuckuck in der Uhr wohnt!"


Egy szőke nő Günther Jauchnál ül. (a német Legyen Ön is Milliomos vezetője)

A milliomos kérdésnél tart, ami így hangzik: "Melyik madárnak ninsc fészke?"

A) a harkály

B) a feketerigó

C) a kakukk

D) a vörösbegy


Villámgyors válasz: "C!"

Mindneki tapsol, Günther Jauch gratulál és kérdezi: "Ezt ön tippelte vagy tudta?"

Erre a szőke nő: "Jauch úr, hiszen minden gyerek tudja, hogy a kakukk az órában lakik!"


Wie kann man eine Blondine stundenlang unterhalten ?

Man gibt ihr ein Blatt das auf beiden Seiten beschriftet ist: "BITTE WENDEN!"


Hogy lehet egy szőke nőt órákig lefoglalni?

Adjunk a kezébe egy papírt aminek mindkét oldalára az van írva: "KÉREM FORDÍTSA MEG!"


Itt van sok német vicc, oldalt válogathatsz, hogy milyen típusú legyen:

[link]

[link]


Ha szeretnéd, hogy valamelyiket elfordítsam, akkor írj, és fordítom szívesen :)

2012. jún. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Prym ***** válasza:
reccs
2013. márc. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Prym ***** válasza:

4 lába van asztal de nem szék?

kecske

nem

4kecske!

2013. márc. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

-Wie bessert eine Blondine einen Schreibfehler am Computer aus?

-Mit Tippfix!

2013. márc. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!