Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Elmagyarázná valaki? Nem értem.

Elmagyarázná valaki? Nem értem.

Figyelt kérdés
[link]
2012. jún. 29. 06:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Sikeres volt az álcázó gyakorlat.
2012. jún. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2xSü ***** válasza:
55%

Nem érted? Az baj, mert ha egy viccet úgy kell elmagyarázni, akkor már nem is vicces.


Az álcázás lényege, hogy az embert vagy az álcázott tárgyat ne lássa az ellenség… Ha így sem esik le, akkor hagyjuk…

2012. jún. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ahha! de akkor az emberke miért mérgesen nézett arra, aki jól álcázta magát? xD
2012. jún. 29. 08:51
 4/5 2xSü ***** válasza:
63%

Mert ő arra utal, hogy a kiskatona nem jelent meg a gyakorlaton.


A vicc lényege a perspektívaváltás. A legtöbb vicc alapja az, hogy egy dolognak több különböző értelmezése van. A vicc csattanója pont a két értelmezés közötti átmenet, melynek során az ember szokatlan asszociációkat él meg, ennek van egyfajta „aha!” érzése, ami hasonló élmény, mint megfejteni egy feladványt, rejtélyt. A vicc lényege, hogy egyszerre kell két különböző értelemben értelmezni az adott helyzetet, tehát semmi „de akkor miért…” jellegű kérdés, mert az azt jelenti, hogy az adott helyzetet nem vagy képes egyszerre két különböző perspektívából nézni, tehát nem fogod tudni megérteni az adott viccet.

2012. jún. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, véletlen emeltem ki
nov. 23. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!