Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Miért éneklik a gyermekdalban...

Nagi Souichiro kérdése:

Miért éneklik a gyermekdalban (Boci, boci tarka. ), hogy "se füle, se farka"?

Figyelt kérdés

Minap éppen cigiztem kint az udvarunkon, amikor megütötte fülemet egy kedves dallam (ami ált. elég sokszor megesik mifelénk), a Boci, boci tarka című kis dalocska egy tejeskocsiból. Ekkor merült fel bennem egy GYAKORI kérdés, hogy miért is éneklik ezt. Mert ugyebár egy normálisan világrajött bocinak van füle meg farka, azonkívül felmerült az is, hogy teje inkább a tehénnek van; és ezt a dalt egy oltári nagy hülyeségnek tartom!

Elképzeltem egy illusztrációt hozzá, amit lehet le is rajzolok, hogy díszítse többi alkotásom egyvelegét.

Gyerekek állnak körbe egy tehenet (vagyis bocit), amint konyhakéssel, fűrésszel, szabó ollóval és egyéb szerszámokkal vígan dalolnak a kezükben a fületlen és farkatlan jószág mellett, aki alatt egy vödör áll tele frissen csapolt tejjel, és a kis szeméből egy könycsepp gördül le. Köszi a figyelmet és várom az érdekfeszítő, izgalmas és páratlan, egyedi válaszokat! Lássuk ki kerül a dobogó tetejére! :)



2012. júl. 19. 12:49
1 2
 1/18 chrishu ***** válasza:
23%
Szeretem a tyúkokat
2012. júl. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönjük Emese! Ön sajnos nem nyert! De visszavárjuk legközelebb! Mellesleg én is szeretem őket, főleg a szőke szemüvegeseket, vastag combbal és jó seggel! :)
2012. júl. 19. 13:40
 3/18 anonim ***** válasza:
Válasz egyszerű a csupakabra megcsonkította őket,ezért nincs fülük se farkuk tejet meg az élmény hatására kezdtek adni.
2012. júl. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Na jó, engem is megcsonkíthatna valaki legközelebb inkább, minthogy még egy ilyet kelljen elolvasnom... :D
2012. júl. 19. 17:39
 5/18 anonim ***** válasza:
Csak mer kék az ég.
2012. júl. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Mert ezt a gyépés gyerek találta ki,aki azt hitte,hogy se füle,se farka nincs a teheneknek.
2012. júl. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
mert valaki sokat ivott
2012. júl. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Tényleg egy idióta szöveg, de ha hallgatsz kereskedelmi rádiót, ott se különb a legtöbb zeneszöveg. pl. http://www.youtube.com/watch?v=rPddzc5neZg
2012. júl. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 vagyokakilehetek ***** válasza:

- mi az? négy lába van és elől hátul vérzik?

??


- boci boci tarka se füle se farka.


-----------------------------------



- mi az? 2 lába van és nagyon erősen vérzik??

???



- félbe vágott ló.


------------------



amúgy csak nem Sellyei vagy te is? épp most nyaraltunk ott és ott is a boci boci tarkás zenére hozza a tejeskocsi a tejet tejterméket.

2012. júl. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

A mi falunkban már vasárnap betiltották a bocibocit, a fél falu örömére, a másik felének meg a bosszúságára:))

Egyébként a dalocskában szó sem esik arról hogy a boci (mármint a gyerek boci) adja a tejet.Hogy miért nincs se füle, se farka???Ezt valóban érdemes az élet nagy kérdései közé besorolni, és minden bizonnyal örök rejtély marad:))

2012. júl. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!