Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Mi a a rézfaszú bagoly eredete?

Mi a a rézfaszú bagoly eredete?

Figyelt kérdés
Teljesen komolyan kérdezem, hogy miből ered a rézfaszú bagoly? Csak azért írom a humorba, hogy a modik ne hogy azt higgyék, hogy hülyéskedek.

2012. aug. 1. 22:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Tudomásom szerint ugyan olyan értelemmel bír mint a "hupi-lila gőzöm sincs" megfogalmazásnak.


Az eredete nem fűzhető konkrét eseményhez vagy létező tárgyhoz, és pont ezt akarja kifejezni.


Inkán csak a frappáns meghatározása miatt terjedt el.


Én is kérdeztem ezt az ősöktől de konkrét bizonyítást nem kaptam az eredetét illetően.

2012. aug. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Cigánybagoly melynek rézből van a farka.
2012. aug. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Sántha Attila válasza:
100%
A rézfaszű bagolyról a népi emlékezet csak annyit mond, hogy "jő, s megreszel". Igazából a vasorrú vagy vasfogú bába férfi párja, azt a férfi orvost (bagoly = tudós, orvos) takarja, aki gyermekeltevéssel foglalkozik. A bába azért lesz vasorrú, mert kampós a szerszáma, amivel benyúl a nőbe. Ezt, ha férfi nyúl be a nő nemi szervébe, a nép (réz)*asznak nevezi. Erről egy elég hosszú tanulmány jelent meg a Csíkszeredában megjelenő Székelyföld 2012/7-es számában.
2012. aug. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre voltam kíváncsi :D
2012. aug. 2. 13:25
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Sántha Attila én is köszönöm! Megy a zöld kéz!!!
2012. aug. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is köszönöm. Korábban már én is áttúrtam emiatt a netet. Egy csomó vicces dolgot találtam, de ezt az eredetet nem találtam meg.

Most már ezt is tudom.

2012. aug. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
A Föld és a Hold közt kb félúton van egy bolygó. Akkora mint a Föld, de éterikus anyagból van, emiatt teljesen átlátszó, és semmiféle ismert fizikai módszerrel nem lehet kimutatni a létét. E bolygón élnek a Rézfaszú Baglyok. E Baglyok említett nemes szerve természetesen nem a megszokott rézből van (mert azt ki lehetne mutatni), hanem a réz ,,éterikus lényegéből", ,,szubtilis manifesztációjából", és emiatt egészen különleges tulajdonságai vannak. E Baglyok sem a mi általunk ismert baglyok, hanem a ,,Bagolyság" absztrahátumai. De egyben különleges baglyok is: azzal foglalkoznak, hogy az emberek büdös zoknijait lopkodják. Emiatt tűnnek el gyakran a fél pár zoknik. Ezeket aztán e Baglyok a maguk bolygóján összehegesztik. Az ellopott zokni maga is ,,átlényegül" elvont ,,zoknisággá" az ellopás pillanatában, emiatt sem kimutatható. Az hogy mire kell e Baglyoknak a sok ellopott büdös zokni, és miként tudják a gyúlékony zoknikat hegeszteni, félelmetes hittitok, ezen gondolkodni sem szabad, ezt csak a beavatottak érthetik meg évtizedes ima és meditáció után, ám aki kételkedik benne, arra e Baglyok szerencsétlenséget zúdítanak, mert rézfaszukkal megszúrják az ilyen ember belső szerveit, ettől azok megbetegszenek és meghalnak!
2016. júl. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

Köszönöm, köszönöm, megvilágosodtam! ;)


Olvassátok Ti is:



"Sántha Attila nevű felhasználó válasza:


A rézfaszű bagolyról a népi emlékezet csak annyit mond, hogy "jő, s megreszel". Igazából a vasorrú vagy vasfogú bába férfi párja, azt a férfi orvost (bagoly = tudós, orvos) takarja, aki gyermekeltevéssel foglalkozik. A bába azért lesz vasorrú, mert kampós a szerszáma, amivel benyúl a nőbe. Ezt, ha férfi nyúl be a nő nemi szervébe, a nép (réz)*asznak nevezi. Erről egy elég hosszú tanulmány jelent meg a Csíkszeredában megjelenő Székelyföld 2012/7-es számában."

2017. aug. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Google!

Annak idején én is rákerestem és szerintem pont ugyan ezt találtam rá.

Amúgy a # 7 voltam. Amit fentebb írtam, az is a Google-ról van. Mikor először olvastam, nem bírtam ki röhögés nélkül. Ha már Humor kategória, bemásoltam ide.

De amúgy igen: rézfaszú bagoly = régen a gyerek eltevéssel foglalkozó orvos. A rézfasz a rézből szerszám, amivel kikaparta a gyereket.

Emiatt a nem túl pozitív cselekmény miatt ijesztgetik a kisgyerekeket, hogy ne rosszalkodjanak, mert jön a "rézfaszú bagoly" és elviszi őket.

2017. aug. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Kötelező darab, ha még nem hallottátok! :)))

https://www.youtube.com/watch?v=JvPO2DTJJwE


A videó leírásában találtok még bőven hasonlóan érdekes, tanulságos és említésre méltó hivatkozásokat, mely mellett nem mehetünk el szó nélkül:

[link]

[link]


Enélkül tudom, hogy mindenki kevesebb lett volna.. (Én is az voltam..) Nagyon szívesen! :)))


Vidám-szép napot Mindenkinek! ;)


Üdv,

Norman

2018. márc. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!