Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Mit jelent a "troll" illetve...

Mit jelent a "troll" illetve "trollkodni" szavak?

Figyelt kérdés

Nekem "viccelődni"-t vagy direkt "ostoba"-ságokat írni-t jelent.


Nektek?


2012. aug. 10. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
2012. aug. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem ezt jelenti:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__3299537-..


Miattuk van ez az egész! :(

2012. aug. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Sokféle troll van amúgy, a trollface-es képregények hozták be az új értelmezéseket, aminél már minden ami poén azt trollkodásnak hívják.

A viccek végén nem poén van hanem trollkodás, egymást nem heccelik vagy ugratják az emberek hanem trollkodnak, a párbeszédek vicces válaszreakciója is már csak trollkodás, vagy bármilyen dolog amire számítasz és ellenkező módon következik be, az is már csak trollkodás lehet. Legalábbis ha megnézed egyre több ember szóhasználatát, eléggé lecsökkent 1 kifejezésre az amit eddig máshogy hívtak és különböző szintű dolgokat jelentettek.


Az internetes típusoknál maradva az is troll, aki úgy nyilvánul meg, hogy a hozzászólása feleslegesen foglalja a helyet és felborítja vele a beszélgetések menetét:


- elsőzik

- offol

- spammel/hirdet/reklámozik

- nyelvtannáci, aki plusz dolgot nem hoz, de a jelenlévőket kiosztja helyesírásból

- megmondóember, aki mindenkinél okosabb és osztja az észt, övé az utolsó szó 10 oldal után is.

- nem polkorrekt, nálunk ez a politika rovatban megfigyelhető Magyar (így, mindig nagy betűvel) embereket jelenti, akik jönnek a Trianonnal, a Magyarok kiirtásával, liberalizmusozással-zsidózással és azzal hogy rajtuk kívül mindenki hülye, hogy ébredjen a Magyar, és persze mindenki kapja a mínuszt aki nem ugyanazt fújja

- csak káromkodik, kötekedik, szintén mindenki hülye rajta kívül és ezt ki is nyilvánítja.

2012. aug. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 RodRigó3 ***** válasza:
100%

A troll az internetes szlengben olyan személy megnevezése, aki provokatív, ingerlő módon, tárgyhoz nem tartozó üzenetekkel bombáz egy online közösséget (például internetes fórum, chat, blog, levelező lista), vagy személyes hitbeli meggyőződését ellentmondást nem tűrő, pökhendi erőszakossággal sulykolja, azzal a konkrét szándékkal, hogy más felhasználókból heves reakciókat provokáljon ki, vagy egyéb módon zavarja, lehetetlenítse el a témába vágó eszmecserét.


A felhasználó, aki nem rendelkezik adminisztrátori jogokkal egy adott fórumon csak egyet tehet a trollok ellen: nem „eteti” őket, azaz akkurátusan ignorálja az adott személy hozzászólásait. Innen származik az angol Do not feed the trolls, azaz „ne etesd a trollokat” kifejezés (rövidítése DNFTT).


A troll szó másik jelentése egy északi mitológiából ismert lény. Az internetes szlengben használt változat azonban nem ebből származik, hanem a trolling vagy trawling nevű horgászati technikából, amely során a horgász elhúzza a csalit a halak orra előtt, ahogy az internetes troll is teszi egy provokatív megjegyzéssel.


Csak ennyi.

2012. aug. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó csaka stréberek meg a wikipédia ir ilyen hülyeségeket én pl troll vagyok és amit én csinálok megviccelem a haverokat vagy akárki barmot legegyszerübb iszik odamész oszt megemeled a kulacsát
2016. ápr. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!