Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » A zebra szőre fekete alapon...

A zebra szőre fekete alapon fehér csíkos-e, vagy fehér alapon fekete?

Figyelt kérdés
2008. máj. 28. 11:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
FEHÉR ALAPON FEKETE, MIVEL KEVESEBB A FEKETE RAJTA
2008. máj. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
Fehér alapon fekete csíkos :P
2008. máj. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%

Ezen én is gondolkodtam már, és szerintem is fehér alapon fekete.

Mégpedig az én elméletem szerint azért, mert a fehér alapra egyszerűbb úgy "ráhúzni" a csíkokat, hogy ne legyen szürke a "végeredmény". :))

2008. máj. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
15%
Valami tudós egyszer megvizsgálta, és el tudta dönteni. De már nem emlékszek az ereményre - szerintem annyira nem fontos.
2008. máj. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

röhögni fogsz, de mindkettő létezik.

Az állatkertben is látható fajta a fehér alapon fekete csíkos, viszont ritkán ugyan, de születik a fordítottja is. Gyönyörűek, de fogságban még nem tartottak ilyet...

2008. máj. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Egy felsőbb matematika kurzuson azt tanították, hogy az állatok mintázatának kialakulását nagyon bonyolult differenciálegyenletek írják le. A lényeg, hogy a megoldások között van mindkettő. Fekete alapon fehér és fehér alapon fekete is.
2008. máj. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hammer Ferenc

Fekete & fehér gyűjtemény


A zebrák csíkja olyan, mint az ujjlenyomat: nincs két egyforma belőle. Hogy miért csíkos egyáltalán, arra sok elmélet létezik (>> Szirén a szemnek). Mindenesetre a zebra maga is vonzódik a csíkoshoz, például ha meglátja, odaáll a csíkos fal, a biztonságot adó csorda mellé. Emellett a zebrák többségének szőre fehér, amin fekete csíkok vannak, ám vannak zebrák, melyek feketének születnek fehér csíkokkal (mindeközben a szőr alatt az összes zebra bőre fekete).

2008. jún. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
84%
Na akkor lessetek.A válaszom:szürke.Jupi!Én vagyok a jó válasz + adója.Puszka én
2008. szept. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Amelyik színű csíkból több van rajta.

De az is meglehet,hogy alapból fekete-fehér csíkosak,nem pedig X alapú Y csíkokkal.

De a Madagaszkárból Martinnak azthiszem fehér alapon fekete :D :)

Boldog Karácsonyt.

2008. dec. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
Igazából lila alapon fekete és fehér csíkok!
2009. ápr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!