Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Magyar halandzsa videót/videók...

Magyar halandzsa videót/videókat keresek, amiben külföldiek halandzsáznak Magyarul?

Figyelt kérdés

Van ez a "játék", ami közben külföldi nyelveken halandzsázunk, azaz olyan - értelmetlen - szavakat mondunk, ami hasonlít az adott nyelv szavaira, illetve mondataira.


Érdekelne, hogy miképp halandzsázzák ki a külföldiek a Magyar nyelvet.



2012. dec. 26. 12:43
 1/6 anonim válasza:

jó pl: a svájci a macskát azt úgy mondja hogy : mocska

de videókat viszont nem tudok ilyenről.

ha youtube-ba beírod hogy mit tudom én halandzsázó külföldi biztos találsz vmit

2012. dec. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

You-tube-öt sajnos én sem találtam, de a franciák azt mondják, hogy a magyarok "mekegnek vagy bégetnek", a sok "e" betű miatt. (Les Hongrois bêlent.)

Ami csak azért vicces, mert a francia nyelvben sokkal több az "e" betű és az e-betűs szó, mint a magyarban!


Egyébkánt Karinthy Frigyes volt az, aki "hivatalosan" feltalálta és népszerűsítette a halandzsanyelvet. Fiaival is játszotta, ebből ránkmaradt például a nevezetes "A pő ha engemély kimár, de mindegegy ha vildamár" is


[link]


Ami a "mekegést" illeti, ott is Karinthy a fővezér...

Kávéházi asztaltársaságával ő népszerúsítette az ú.n. "eszperente" nyelvet, amelyben a leghosszabb mondatokat is csak e-betűs szavakkal szabad kifejezni.

"Boci, boci tarka, se füle, se farka = Tehenek gyermeke, tehenek gyermeke fekete pettyes, se szerve, mellyel zengezeteket fejbe vehetne, se szerve, mellyel legyeket elhessegethetne." (Többek között, például.)


[link]

2012. dec. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
gangnam style paródia magyar-koreai nyelvrokonság
2013. jan. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3. válaszoló, kifejtenéd ezt részletesebben?
2013. jan. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
persze igy kell beirni youtube-ba
2013. jan. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Köszönöm!!!

Az egyiket ugyan betiltottàk, de a magyar szövegesen halàlra nevettem magamat!

Kellemesen kezdődik a nap...

2013. jan. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!