Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Voltál már török börtönben?

Voltál már török börtönben?

Figyelt kérdés
Ennek mi a folytatása? Tegnap néztem meg rengeteg év után az Airplane-t, a fűben nyuszit, és a falon pókot dologra megtaláltam a folytatást, fél órán át sírtam is rajta, hogy a kapitány ezt feltette szerencsétlen gyereknek, de a török börtönt nem tudom, nem ismertem őket :D
2013. ápr. 3. 01:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Még nem voltam.
2013. ápr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
igenis nem is
2013. ápr. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó kérdés, kicsit bonyolult rá a válasz.


Az angol szövegben a kapitány ezt megelőző kérdései kicsivel több szexuális tartalommal bírnak, de ez a fordítás során elkallódott:


"Have you ever been in a cockpit before?"

"No sir, I've never been up in a plane before."

"You ever seen a grown man naked?"


Vagyis: "Láttál-e már felnőtt férfit meztelenül?"


Majd pár kérdéssel arrébb: "Joey, have you ever been in a... in a Turkish prison?"


Vagyis ezt a kérdést a fordítók érintetlenül hagyták, nem cserélték ki másik "ugratásra", így a magyar szövegben kontextus nélküli.


Egyébként a kapitány az eredeti szövegben itt követi az "enyhén" pedofil vonatkozást: a török börtön egy utalás az Éjféli expressz című 1978-as filmre, ahol az amerikai főhős Törökországban börtönbe kerül, ahol többek között szexuálisan is bántalmazzák.

2013. okt. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!