Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Ha háttal nem kezdünk mondatot...

Ha háttal nem kezdünk mondatot, akkor hogyan kezdjük azt a mondatot, hogy "Háttal nem kezdünk mondatot. "?

Figyelt kérdés
2008. júl. 3. 21:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Izével nem kezdjük a mondatot :)
2008. júl. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ottani Háttal nem kezdjük a mondatot. :D
2008. júl. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem háttal hanem hassal kezdjük a mondatot
2008. júl. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem meg mindenki ugy kezdi a mondatát ahogy akarja!

A nyelvtan amit suliba is tanitanak az egy nagy rakás ...

Érdekes, de észrevettem, hogy iskolában 90% -ig haszontalanságokkal tömik a tanulók fejét... Komoly...

2008. júl. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
95%

Nekünk meg aztat mondta volt tanító néni, hogy nem "suksük"-ölünk. Nincs meglássuk, csak meglátjuk. Továbbá nincs olyan szóvég feltételes módban, hogy -nák, csakis -nék. Pl. ide nem írnák, hanem írnék. Valamint olyat sem mondunk, hogy "meg lesz oldva", "be lett fejezve", stb. hanem helyesen: megoldjuk, befejezzük.


No most én ebből csak azt látom, hogy a szép magyar ízes beszédet teljesen "kiírtsák" belőlünk, uniformizálják a nyelvünket, mégpedig erőszakosan, megtörve annak automatikus és természetes alakulását, erőltetve közben a számunkra teljesen fajidegen, nyugati civilizációs elemeket. Nem a szélsőséges, unintelligens "Maónika-sós" szövegekre gondolok, és nem azokat veszem védelmembe, hanem őseink (értsd: nagyapáink, dédapáink illetve nőtársaik) igazi, magyar dialektusára gondolok. Pár év múlva már csak felvételen "hallhassuk" ezeket. Az én öreganyám Kelet-Magyarországról származik, Szabolcs megyéből. Majdnem minden mondatot úgy kezd: "Hát, fiam..."

Öregapám erre még rákontráz, mikor ezt mondja: "Mondtam néked, hogyhát..."


Szerintem nem kellene ezeknek a dolgoknak az eltüntetését erőltetni, szándékosan kigyomlálni egy nyelvújítás címén. Gondolkodhatnának a nagyokosok, hogy az anyanyelv azért anyanyelv, mert a "vérrel folyik az erekben". Nem egy rossz beidegződésről van szó, hanem az ember saját megnyilvánulásáról. Amit pedig illik tiszteletben tartani. HÁT igen.


Tudom, nem kimondottan a kérdésre válaszoltam, de úgy gondolom, hogy a hasonlat nem is sántít annyira. Remélem valami illetékes (nyelvész) személy is olvassa a hozzászólást. HÁTha megvilágosodik benne, miről is szól a történet.


Üdv: Tomi

2008. júl. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mondatot nem kezdünk háttal. :P
2008. aug. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát... ???
2008. szept. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
nem kezdünk mondatot háttal. így jó? :)
2010. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Akkor hova kell írni a "hát" szót, de nem a főnevet, hanem azt, amelyikkel a teljes bizonytalanságunkat tudjuk kifejezni?
2010. dec. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem éppen nyelvújításról van "itten" szó. Hanem szíp magyar, választékos beszédről. Én operatőr vagyok, pár hete egy iskolában forgattunk, megkérdeztünk 4-5 kamaszt az aktuális témáról, elindítottam a kamerát, de az első mondatok után meg is álltam és megkértem a gyerekeket, hogy ha lehet, ne "hát"-tal kezdjék a mondatokat. Kb. 25 mondatból 2 ha sikerült "hát" nélkül. Nagyon csúnya és az utómunkát is megnehezíti. Én kerülöm, ha tudom…
2013. nov. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!