Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Mit mond a róka a kis hercegnek?

Mit mond a róka a kis hercegnek?

Figyelt kérdés
2013. okt. 22. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Jó napot!

Itt vagyok az almafa alatt.

Én vagyok a róka.

Nem játszhatom veled. Nem vagyok megszelídítve.

Te nem vagy idevalósi. Mit keresel?

Az embereknek puskájuk van, és vadásznak. Mondhatom, nagyon kellemetlen! Azonfölül tyúkot is tenyésztenek. Ez minden érdekességük. Tyúkokat keresel?

Olyasmi, amit nagyon is elfelejtettek. Azt jelenti: kapcsolatokat teremteni.

Úgy bizony . Te pillanatnyilag nem vagy számomra más, mint egy ugyanolyan kisfiú, mint a többi száz- meg százezer. És szükségem sincs rád. Ahogyan neked sincs énrám. Számodra én is csak ugyanolyan róka vagyok, mint a többi száz- meg százezer. De ha megszelídítesz, szükségünk lesz egymásra. Egyetlen leszel számomra a világon. És én is egyetlen leszek a te számodra...

Lehet. Annyi minden megesik a Földön...

Egy másik bolygón?

Vannak azon a bolygón vadászok?

Lám, ez érdekes. Hát tyúkok?

Semmi sem tökéletes. Nekem bizony egyhangú az életem. Én tyúkokra vadászom, az emberek meg énrám vadásznak. Egyik tyúk olyan, mint a másik; és egyik ember is olyan, mint a másik. Így aztán meglehetősen unatkozom. De ha megszelídítesz, megfényesednék tőle az életem. Lépések neszét hallanám, amely az összes többi lépés neszétől különböznék. A többi lépés arra késztet, hogy a föld alá bújjak. A tiéd, mint valami muzsika, előcsalna a lyukamból. Aztán nézd csak! Látod ott azt a búzatáblát? Én nem eszem kenyeret. Nincs a búzára semmi szükségem. Nekem egy búzatábláról nem jut eszembe semmi. Tudod, milyen szomorú ez? De neked olyan szép aranyhajad van. Ha megszelídítesz, milyen nagyszerű lenne! Akkor az aranyos búzáról rád gondolhatnék. És hogy szeretném a búzában a szél susogását...

Légy szíves, szelídíts meg!

Az ember csak azt ismeri meg igazán, amit megszelídít. Az emberek nem érnek rá, hogy bármit is megismerjenek. Csupa kész holmit vásárolnak a kereskedőknél. De mivel barátkereskedők nem léteznek, az embereknek nincsenek is barátaik. Ha azt akarod, hogy barátod legyen, szelídíts meg engem.

Sok-sok türelem kell hozzá. Először leülsz szép, tisztes távolba tőlem, úgy, ott a fűben. Én majd a szemem sarkából nézlek, te pedig nem szólsz semmit. A beszéd csak félreértések forrása. De minden áldott nap egy kicsit közelebb ülhetsz...



Jobb lett volna, ha ugyanabban az időben jössz. Ha például délután négykor érkezel majd, én már háromkor elkezdek örülni. Minél előrébb halad az idő, annál boldogabb leszek. Négykor már tele leszek izgalommal és aggodalommal; fölfedezem, milyen drága kincs a boldogság. De ha csak úgy, akármikor jössz, sosem fogom tudni, hány órára öltöztessem díszbe a szívemet... Szükség van bizonyos szertartásokra is.

Az is olyasvalami, amit alaposan elfelejtettek. Attól lesz az egyik nap más, mint a másik, az egyik óra különböző a másiktól. Az én vadászaimnak is megvan például a maguk szertartása. Eszerint minden csütörtökön elmennek táncolni a falubeli lányokkal. Ezért aztán a csütörtök csodálatos nap! Olyankor egészen a szőlőig elsétálok. Ha a vadászok csak úgy akármikor táncolnának, minden nap egyforma lenne, és nekem egyáltalán nem lenne vakációm.

Ó! Sírnom kell majd.

Igaz, igaz

Igaz, igaz

De nyertem. A búza színe miatt. Nézd meg újra a rózsákat. Meg fogod érteni, hogy a tiéd az egyetlen a világon. Aztán gyere vissza elbúcsúzni, s akkor majd ajándékul elárulok neked egy titkot.

Isten veled. Tessék, itt a titkom. Nagyon egyszerű: jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

Az idő, amit a rózsádra vesztegettél: az teszi olyan fontossá a rózsádat.

Az emberek elfelejtették ezt az igazságot. Neked azonban nem szabad elfelejtened. Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél. Felelős vagy a rózsádért...

2013. okt. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

"Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!

Chaca-chaca-chaca-chow!

Fraka-kaka-kaka-kaka-kow!

A-hee-ahee ha-hee!"

2013. okt. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Az utolsó az én emberem :D
2013. okt. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mivel a kérdés a humor kategóriában van, ezért két eset lehetséges: ha olvasta Douglas Adams közismert regényét, a Galaxis Útikalauz stopposoknak-ot, akkor azt, hogy 42, feltéve, ha a Kis herceg fülében van bábel-hal. Ha nem, akkor semmit, tekintve, hogy a rókák nem tudnak beszélni.
2013. okt. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem beszel, ha em ugat, vagyis minimum egy "vauvau"t kinyoghet


de annak ellenere, hogy tudod, hogy a humor kategoriaban van, eleg szarazra sikerult a valaszod vege:/


Es mivel manapsag ez a divat, valoszinu, hogy a kerdezo a 2. valaszra volt kivancsi

2013. okt. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!