Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Figyelem! Rendkívül Agyament...

Figyelem! Rendkívül Agyament Harry Potteres kérdés! Erős idegzetűeknek! (:D) Mi történne ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy Harry átváltozik Százfűlé-főzet segítségével Ginnyvé. Ginny pedig Harryvé. És Ginny (Harry alakjában) mmegd**ja Harryt (vagyis saját magát). Mármost akkor lesz gyerek, vagy mi van? Mi van, ha 9 hónapig issza a Százfűlé-főzetet? Ha meg nem, akkor hová tűnik a megtermékenyült petesejt? Mert ha eltűnik, az ellentmond az energiamegmaradás törvényének! Vagy az nincs a Harry Potter-világban?

Következő: mi van, ha egy animágus (tegyük fel, hogy nő) átváltozik az adott állattá és egy éhes hím megd**ja?? Mi fog abból születni ha visszaváltozik, állat-agyú ember??


Bocs, tudom agyament kérdés, de én szeretem az adott történetet minden oldalról megvizsgálni. Mivel a Harry Potter-történet egy univerzum, kidolgozott történettel, ezért nem kellenének benne ilyen komoly ellentmondásoknak lenniük. Rowling szerintem nem végzett elég alapos munkát. Hasonló ellentmondásokat úgy tudom, a Gyűrűk Urában nem lehet találni, az nagyon ki van dolgozva.


Kíváncsi vagytok mit szóltok ehhez a baromsághoz!:D


2009. nov. 13. 21:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Azt hogy nagyon erdekes kerdes:)))) Az elso valtozatban amit kerdeztel, szerintem nem lenne kulonosebben semmi extra, vagyis harry hordana ki a gyerekt ginny alakban hiszen az egesz test atvaltozik szoval lehetseges, csak annyi hogy amikor a gyerek felno, elmondhatja magarol hogy apum szult meg...:))) A masodik feltevesdre mar kicsit nehezebb valaszolni... logikusan szerintem elhalna a magzat hiszen nem azok kozott a korulmenyek kozott van mint amiben kene legyen, viszont a varazslok vilagaban sosem lehet tudni... Es vegulis, a kentaurok nem ember+lo-tol szarmaznak? Ennyi erovel ugyanigy lehet mas allat+ember is... mindenesetre erdekes kerdes:)
2009. nov. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
Hát ez nagyon kész! XDD
2009. nov. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Igaza lehet az első válaszadónak. Teljesne egyetértek vele. Amúgy keresd fel J.K.Rowlingot és neki is tedd fel ezeket a fanatikus kérdéseket :):D
2009. nov. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%

Az elsőnél ha Harry visszaváltozik, fogalmam sincs, mi lesz, de a második esetben félemberek. Mint a kentaurok, vagy mint Hagrid (aki ugye félig óriás, félig ember).

A Gyűrűk Urában is vannak ellentmondások, tudom, h találtam a könyvben, csak annak már vagy nyolc éve, de ha újraolvasom, ígérem, megírom ide neked :)

A filmben számomra eleve az ellentmondás, hogy ugye a tündék halhatatlanok; akkor miért sokkal öregebb Arwennél az apukája??

2009. nov. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

A kentaurok elvileg nem ember+ló származásúak! (a sztori szerint) hanem kentauroktól születtek, tehát külön faj.


Ja és még valami: Hagrid anyja 6 méter magas volt. Az apja pedig, ezt írják, körülbelül 160 cm. Elmondanátok nekem, hogy azok ketten hogy.........?:D

2009. nov. 13. 22:31
 6/22 anonim ***** válasza:
69%
Hagrid apja felmászott egy szekrénybe, majd onnan beleugrott az óriási szaftos pinába xD
2009. nov. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

Ilyeneken mi is szoktunk gondolkodni. :D De szerintem Rowling nem rágta át ennyire részletesen ezeket a dolgokat. Az elsővel értek egyet az első kérdésben. Akkor Harry hordja ki a gyereket Ginny testben ha végig issza a százfűléfőzetet, ha viszont nem akkor eltűnik/felszívódik a baba. A második esetben is ugyanez történhet, vagy már eleve ezekből az aktusokból nem is származhat gyerek. De azért durva belegondolni, hogy McGalagony valami nagy kandúrral. xD


OFF: A Gyűrűk urában azért idősebb az apja mert ő az apja. Hiába halhatatlanok akkor is Elrond előbb született mint Arwen.

2009. nov. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

A valós válasz valahol ott lehet elrejtve, hogy mikor az x éves lányának írta az első részt, nem a d@gás járt a fejében. Aztán eljött az idő most már kédezget a lánya, jobb volt befejezni a történetet...

De jogosak a kérdések XD

És én is az 1. hsz-est osztom (mármint a véleményét)

2009. nov. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
73%
hát sztem attól, hogy Harry százfűlé-főzetet iszik még nem lesznek petesejtjei. Ginnynek meg nem lesznek hímivarsejtjei :D
2009. nov. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
már az első két mondatnál elvesztettem a fonalat. :D
2009. nov. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!