Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Mi történt velem, vajon...

Mi történt velem, vajon tényleg léteznek Gumgágák?

Figyelt kérdés

Semmit se hittem el a szellemekről , se az űrlényekről se semmilyen természet feletti dologról , én voltam az akire azt lehetett mondani hogy "Szkeptikus" .


3 nappal ezelőtt kezdődött minden Pozsonyban . Egy képgaléria megnyitójára voltam hivatott családommal ( édesanyám , édesapám , nővérem én húgom és öcsém ) . A képek festője Halszal Milnar volt egy arab művész . Képei témáját az 1001 éjszaka meséiből vette . Beszédet tartott a galéria megnyitása előtt , most megpróbálom hitelesen vissza adni azt amit akkor mondott :


" Kedves hölgyek és urak , mindenkit köszöntök képgalériám megnyitóján . Arról szeretnék röviden beszélni hogy miként lett belőlem művész és hogy miért pont az 1001 éjszaka meséit választottam képeim témájának :

Apám halász volt édesanyám pedig varrónő , szegények voltunk mint a templom egerei , egyik napról a másikra éltünk , házunkon kívül semmink sem volt . Mikor apám már úgy látta eléggé megnőttem , elvitt magával horgászni , azt mondta itt az ideje hogy én is megtanuljak horgászni. Első fogásom egy titokzatos arany gyűrű volt amire csak annyi volt rá írva : "dörzsölj meg" . Apámnak nem mutattam meg , zsebre vágtam . Este szobámban az utasításnak megfelelően megdörzsöltem a gyűrűt , semmi sem történt mindaddig míg el nem aludtam . Álmomban fogalmazódott meg először az a gondolat hogy festő leszek . Álmomban egy híres festőt láttam aki a mi falunk felé tart . Másnap reggel megkértem apámat hogy ma had mennyek el otthonról . Nem szívesen mondott le arról hogy ki tanítson engem a horgászás mesterévé , de folytonos győzködésemnek hála engedett . A faluba vitt az utam . A neves festő tiszteletére akit álmomban láttam nagy ünnepséget rendeztek . Kerestem kutattam őt az összegyűlt nagy tömeg között de sehol sem találtam meg őt . Egy bottal kezdtem el a homokba rajzolgatni ... teltek a percek , órák s rajzom óriásivá nőtt , az emberek is oda jöttek hogy megnézzék mit alkottam ... alkotásom annak a festőnek az arcképe volt aki ma a faluba jött , lerajzoltam őt , mondhatni tökéletesen ...pedig sohasem láttam ( csak álmaimban ) . A festő neve Gogoro Ahmed volt . Rajzomba egyből beleszeretett ... Kikért engem édesapámtól mondván nagy festőt nevel belőlem ... Ő afféle tájkép festő volt , mindig szerette azt ha az amit megfest előtte van így sok csodálatos helyre eljutottam az ő jóvoltából . Mindenféleképpen azt akarta hogy én is tájképeket fessek , de mikor rájött hogy tájkép festéshez nincs sok tehetségem akkor valahol a sivatag közepén kirakott . Egyedül voltam a nagy sivatagban , se vizem se étkem nem volt egyedül csak a kis arany gyűrűm . Kezembe vettem és most erőteljesebben kezdtem el dörzsölgetni ... Egy dzsin ha hiszik emberek ha nem egy dzsin jött elő a gyűrűből. Mint Aladin történetében nekem is ugyan azt mondta dzsin van 3 kívánságom . Először is elakartam kerülni a sivatagból , így jutottam Magyarországra . Majd sok pénzt kívántam . Az utolsó kívánságom az volt hogy örökké éljek ... Műveim által ez is úgy mint a többi megvalósult . A kívánságok kimondása után a gyűrű eltűnt s csak egy szó maradt utána a mellkasomon : "Gumgágák" . Utána jártam ennek a szónak s kiderült hogy ez egy szervezet olyan embereknek akik a természet feletti dolgokat láttak vagy tapasztaltak életük során , csak az tartozhat közéjük kinek mellkasán a Gumgágák szó szerepel . Én is csatlakoztam ehhez a szervezethez , a tevékenységeiről nem óhajtok szót ejteni ... Beszédemmel azt szerettem volna érzékeltetni kedves közönség hogy csodák igen is léteznek , s én azt is ugyanúgy csodának érzem hogy szépen tudok festeni . Azt hogy miért pont 1001 egy éjszaka gondolom már önök is kikövetkeztették ... ( átvágja a szalagot ) Most pedig induljanak és csodálják meg képeimet ."


Csak úgy én is mint a többi ember akik ott voltak magamban egy jót nevettem a hóbortos festőn aki azt hiszi egy dzsinnek köszönheti karrierjét ... Tegnap este mellkasomon halványan egy szó kezdett kirajzolódni ... Gumgágák - hogy lehet ez ? mi ez ? ... Kik azok a Gumgágák Mi történik velem ? A szó egyre erőteljesebben kezd kirajzolódni Mit tegyek ?


2014. jan. 18. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Lefotóznád és feltöltenéd a képet?

Mert "gumgágákról" még nem hallottam, lehet hogy félreolvastad?

2014. jan. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Igaza van az elsőnek,kep nélkül sajnos nem nagyon tudunk hozzászólni.
2014. jan. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves gyik szerkesztőség az értelmetlen téma áthelyezést ... Nekem komoly ezoterikus problémáim vannak erre ti átrakjátok a témámat ide a humorba ... szégyen kedves gyik szerkesztőség szégyen
2014. jan. 18. 18:30
 4/5 anonim válasza:

Ebben egyet értünk. Gyökerek mind.

Egyébként még mindig megvan a felirat?

2014. jan. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megvan még a felirat ? :O Fotózd már le kérlek. Érdekel . Misztikusan hangzik .:O :)
2014. jan. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!