Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Te mit csinálnál ha összemenné...

Te mit csinálnál ha összemennél kevesebb mint egy 1 mm-esre? :D

Figyelt kérdés

Bocsi mindenkinek hogy a humor kategóriába tettem, de máshol törölnék és én kíváncsi vagyok erre a kérdésre.


Szóval úgy kelnél fel az ágyadból hogy minden giga óriási és számításod szerint kisebb vagy mint 1mm.


-mit csinálnál először?



2014. máj. 16. 20:09
1 2 3 4
 1/32 Shai-Hulud ***** válasza:
100%
Rémülten rohannék valami repedésbe, nehogy eltaposson valaki!
2014. máj. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Rettenetesen káromkodnék, hogy miért szoktam le arról, hogy az ágyban eszek. Jól jönne némi morzsa a hosszú úton, amíg eljutok az franciaágy széléig.
2014. máj. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 szántóvető ***** válasza:
100%
nézném a tévét tovább.
2014. máj. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 2xSü ***** válasza:
100%

Háromféle módon lehetne összemenni, ebből mind a három azonnali halálhoz vezetne:

1. Ha az atomok lennének a testemben kisebbek, akkor mondjuk megfulladnék, mert nem vagyok felkészülve ezerszer nagyobb oxigénmolekulák feldolgozására. Az új ismeretlen fizikai törvények további következményei ezért amúgy már hidegen hagynának.

2. Ha az atomok ugyanakkorák lennének bennem, de a sejtek lennének kisebbek, akkor is gond van az anyagcserével, vagy a DNS sejthez mért méretével.

3. Ha a sejtek ugyanakkorák maradnának, csak kevesebb lenne belőlük, akkor mondjuk ez azt jelentené, hogy 1/1000^3 darab agysejtem lenn…


De tegyük félre mindezt, mondjuk az ember van úgy nagyságrendileg 2 méter körüli. Ez azt jelenti, hogy hozzám képest minden relatíve 2000-szer nagyobb. A fent említett franciaágy széle mondjuk ha 50 cm-re van, az egy 1 km-es útnak felel meg. A WC-re kimenetellel nem is nagyon törődnék. 10 méter itt 20 km lenne, ami nagyon tempós sebességgel is legalább 4 óra. Ha lenne útközben egy 1 cm-es küszöb, akkor az megfelel egy 20 m-es sziklamászásnak. Arról már ne is beszéljünk, hogy a 40 cm-magas franciaágy immáron 800 m-esre nőtt szintkülönbségét hogy oldom meg.


Szóval elég nehéz lenne az első pár nap. Valószínű az első nap eltelne élelemszerzéssel. Pár morzsával napokig ki lehetne húzni, ahogy fentebb írták, egy fél mm-es morzsa egy 1 m átmérőjű kenyérré válna így. Persze, hogy utána honnan jön az élelem utánpótlás ha a egyedül élsz a lakásba, az viccesebb kérdés…


Esetleg írnék valami üzenetet. Ez is elég nagy mérnöki feladat lenne. 10 m-es betűket kellene rajzolni, hogy úgy ahogy olvasható is legyen a „nagyoknak”, ráadásul kellően vastagnak is kellene lenni a betűknek, ha 0,3-as rotringnak megfelelő vonalvastagságot akarok, akkor az fél méter széles vonalakat jelent. Hogy mivel írnám, azon még most is töprengek. Valószínű nem a 2 km magas íróasztalról emelnék le egy 100 m-es ceruzát.

2014. máj. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
56%

Élelemszerzés? Simán szomjanhalnék. A vizeskancsómat nem tudnám megmászni, az alsó szintre egyesek szerint meredek lépcső vezet, voltaképpen öngyilkosságnak megfelel leugrani a következő fokra...

A párom nem hiszem, hogy észrevenne, bárhogyan is próbálnék mozogni (az ugye látványosabb) a párnám egy tőlem erősen különböző színű részén, a hangom nyilván nem lenne nagy...

Nagyon, nagyon tehetetlennek érezném magam, azt hiszem.

Hmmm... Van egy hófehér mérleg az "ágyam" mellett (nincs ágyam, a padlón van a matrac, ez segít), s mellette egy ceruza, úgy látszik, valamikor kiesett. Megpróbálhatnék letörni a hegyéből, hajajj, nem könnyű, de legalább összeporoznám a kezem s megpróbálnék nagy munkával egy elég nagy SOS-t írni a mérlegre, hogy a párom észrevegye... Ez azért ad egy pici esélyt.

2014. máj. 17. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 2xSü ***** válasza:
100%
Továbbgondoltam. Valószínű a kis méret miatt a sebességem is megnőne azért, tehát lehet a távolságok nem is lennének olyan borzalmasak. Gondolkodtam azon is, hogy kötélnek megtenné egy hajszál is, az megkönnyítené a mászást, de a hajszál a maga 0,05 mm vastagságáról 10 cm vastagságúvá válna, ami kissé túl vastag kötélnek. Esetleg egy 5 μm-ről 1 cm vastaggá váló pókfonál jó lehet kötélnek, de inkább Isten ments, hogy pókkal találkozzak. Viszont folyamatosan 20 cm-estől 1 méterig poratkákat kellene kerülgetnem, esetleg harcolni velük a táplálékért. Bár ha befognék egy nagyobb példányt, akkor proratkavagolhatnék. Vagy táplálékforrásnak sem lenne rossz, feltéve ha én kerülök ki győztesen a küzdelemből. Sőt a baktériumok is pár centisek lennének, ami megint jól jöhet, ha táplálékról van szó. A közlekedést megnehezítené a „kavicsos” terep, ugyanis egy porszem mondjuk 10μm-ről így 2 cm-es méretre nő ugye. Bár csinálhatnék ezekből pattintott poreszközöket is. Remélem ez nem az utcán ér ősszel, mert annyira nem viccesek a 2 cm-es ködcseppek, meg az sem, ha a szél felrepít pár km magasra.
2014. máj. 17. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
értem! Kösz mindenkinek a választ! Még írhatnak!
2014. máj. 17. 10:28
 8/32 anonim ***** válasza:
56%
Nos, én az elméletemet nem fejtegetem, de érdekes elolvasni ehhez Franz Kaffka Átváltozását.
2014. máj. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
bemásznák valaki fülébe ez lenne a legjobb ott elmondanám mi történt
2014. máj. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Én a macskám gyomrában végezném. Persze előtte elpofozna pár száz kilométerre ide-oda, amit valószínűleg annyira nem élveznék úgy, mint amikor csak nézem, hogy ezt csinálja például egy hangyával.
2014. máj. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!