Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Ha sugárhajtóműs repülővel...

Ha sugárhajtóműs repülővel körbeutazom a Földet 24h leforgása alatt mondjuk 4X, akkor én 4 napot utaztam előre az időben?

Figyelt kérdés
Ugyebár 24 időzóna van a Földön. Ha átlépem a Magyar-Román határt, akkor egy órával előbb lesz. Ha tovább megyek ugyanabban az irányban, akkor a következő időzónába átlépve még egy órával előrébb leszek. Ha ezt csinálom, utazok az időben? :D

2014. júl. 15. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
lényegében igen de gyakorlatilag nem mert ha hazatelefonálsz akkor ott ugyanannyi lesz az idő mint amikor elmentél tehát nem tudnál a múltba telefonálni
2014. júl. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert ez csak azt mondja meg, hogy hozzád képest merre van a Nap. Ha visszamész, akkor ugyanoda mész vissza.

Viszont a relavivitás miatt ilyenkor egy nagyon picivel kevesebbet öregszel, mint az otthon maradottak. De ez atomórával is csak hónapok alatt mérhető ki.

2014. júl. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én régen olvastam valamit,de az nem a föld időzónáira alapult,meg ott az volt hogy ha 5 évet mennék fénysebességgel előre akkor 50 év telne el,íj módon lehetséges az időutazás!

Továbbá az is igaz,hogy a csillagászok mindig a múltat látják!

Tehát ha van valami 1200 fényévre egy bolygó,akkor annak az 1200 évvel ezelőtti állapotát látod.De van olyan bolygó is amire ha most odateleportálnál,és egy nagyon erős teleszkóppal a földre néznél,dinókat látnál futkosni a földünkön,tehát lehetséges az időutazás,de 4x sebességgel ez nem lehetséges.

2014. okt. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!