Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Mi az a bibír? És mi az a...

Mi az a bibír? És mi az a 'halvány lila gőz'? Ezenkívül a dunszt mit jelent?

Figyelt kérdés
Tudjátok,szokták mondani,hogy 'halvány lila gőzöm sincs'ill. 'dunsztom sincs'. De tudjuk egyáltalán,hogy mit jelentenek? Meg ha van bibírcsók, akkor mi az a bibír?

#dunszt #bibír
2014. júl. 28. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
a dunszt tulajdonképpen gőzölés, és ezeket nem kell szó szerint érteni. A "halvány lila gőzöm sincs" azt jelenti, hogy nem tudod, nincs ötleted hozzá, szint úgy a "dunsztom sincs".
2014. júl. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2xSü ***** válasza:
100%

A bibircsók szó eredete a bibi (fájdalom), ebből lett a bibircs, majd a bibircsók.


A halvány lila gőz eredete nem ismert pontosan. Erről ezt találtam anno: [link]


A Dunst németül ködöt, párát jelent, tehát ez is a halvány lila gőzös szólások körébe tartozik. Meg ugye a dunsztosüveg is azért dunsztosüveg, mert sokszor gőz alatt, melegen tartva érlelték azt, ami az üvegbe került.

2014. júl. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2014. júl. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nem tudom honnan ered a bibircsok, de figyelemremelto az a teny, hogy vannak olyan szavak a magyar nyelvben, melyek pld az indonez nyelvben is hasonlo jelentessel birnak. Ilyen pld a bibir szo, ami indonezul ajkat jelent. Es ugye a magyarban a bibircsok az ajak feletti anyajegyet jelenti. Egy måsik szo, pld a bolyong, aminek szinonimåja a våndorol. Ennek indonez megfelelöje a boyong, ami szinten azt jelenti, hogy våndorol. Nem tudom igaz- e, de valakitöl ugy hallottam hogy a magyar nyelv valahol szanszkrit eredetu. Lehet, hogy talån az indonez is. Lehet ezert fordulnak elö hasonlo szavak e ket egymåstol tåvoli nyelvben.
2017. dec. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A "halvány lila gőz" az értelem szintén megjelenő lila fény az aurában. A fej korona csakrájának a színét jelöli, a halvány természetesen a csekély szinonimája ez esetben.
2018. márc. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!