Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Templomban valaha állt már...

Templomban valaha állt már kézen valaki? Előfordult ilyen?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, akár konkrét esetre is, ha tud valaki egész véletlenül pont ilyenről.
2014. szept. 2. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Csak a Sátán.


Te ne próbáld meg, mert Isten bácsi megbüntet: ott helyben össze fogod fоsnі magad kézenállásban.

2014. szept. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen! Én egy iskolai karácsonyi műsor próbájának egyik szünetében. Az osztálytársaim is próbálkoztak, de csak az egyiküknek sikerült. Megelőztelek kb 6 évvel :)
2014. szept. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2. Hogyhogy 6 évvel?


Láttam egy filmet, amiben templomban buliztak, de pont kézenállás, na hát az nem volt! :D

2014. szept. 2. 14:57
 4/13 anonim ***** válasza:
Gondoltam te akartál volna lenni az első ember, aki templomban kézenállt. De én azt már 6 éve megcsináltam. Próbálkozz egy mecsetben, vagy imaházban. Hátha bekerülsz vele a rekordok könyvébe.
2014. szept. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem akartam megtenni, csak úgy eszembe jutott ez és megkérdeztem.
2014. szept. 2. 15:58
 6/13 anonim ***** válasza:
Én egy kis ideig álltam kézen templomban. Valaki leejtette a perselybe szánt aprót és azt próbálta felvenni, amikor elmentem mellette nem vettem észre, de pont a kezén álltam meg.
2014. szept. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szent Pált például (tudod, aki a damaszkuszi úton tért meg, róla nevezték el a pálfordulást) a hagyomány szerint fejjel lefelé feszítették keresztre, saját kérésére, mert nem érezte méltónak magát, hogy úgy haljon meg, mint Jézus.

Ez nem ugyanaz, csak érdekesség, hogy az egyháztörténetben is szerepel a kérdésedhez hasonló testhelyzet.


Mondjuk Szent Pált nem szokták így ábrázolni, de elméletileg akár elképzelhető is lenne a templomi szobrok között egy ilyen, fejjel lefelé álló alkotás.

2014. szept. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Wadmalac ***** válasza:
Akár fejreállás, akár Szent Pál, az a fordított kereszt nem túl vidám opció. :)
2014. szept. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Még az is elképzelhető, hogy a sánta, amikor meggyógyult, elkezdett ugrálni, szökdelni, és még az sem zárható ki teljesen, hogy nagy örömében még akár kézen is állt egy pillanatra.
2014. szept. 3. 20:26
 10/13 anonim ***** válasza:

Wadmalac: "az a fordított kereszt nem túl vidám opció. :)"


Én is úgy tudom, hogy nincs nagy tolongás érte... bár én még lábbal lefelé sem olyan nagyon szívesen lógnék a kereszten, nem lenne természetes a mosolyom.

2014. szept. 4. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!