Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Miért nevetünk, ha csikiznek?

Miért nevetünk, ha csikiznek?

Figyelt kérdés
Miért nem sírunk?

2014. dec. 29. 15:26
 1/8 anonim válasza:
:DDDD ez egy jo kérdés. Nem tudom
2014. dec. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha egy 70 éves néger pedofil bácsi megcsikizne azon nem nevetnél :D
2014. dec. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
mert vicces :D
2014. dec. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
51%
Minden embernek van energiája, rezgés hulláma. Érzékeny pontokon nem tudjuk kezelni, feldolgozni. (Ezért nem csikis ha magunknak csináljuk) A többit már a természet intézte, hogy nevessünk rajta és ne sírjunk.
2014. dec. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"...a csiklandós és az önkéntes nevetés egyaránt az operculum rolandi nevű agyi területet aktiválta, amely a primer szenzoros és motoros kéregben helyezkedik el, és az arc mozgásában vesz részt. Ezen kívül mindkét nevetési fajta összefüggött azoknak az agyi területeknek a működésével, amelyek a vokális érzelmi reakciókban, például a sírásban is részt vesznek.


A Greifswald, a Fribourg és a Bázeli Egyetemek kutatói azonban azt is kimutatták, hogy csak a csiklandós nevetés aktiválta a hipotalamuszt, azt az agyi területet, amely számos egyéb funkció mellett a zsigeri reakciókért is felel. A csiklandós nevetés olyan agyterületeket is aktiválta, amelyek a fájdalom előrevetítéséért felelősek, ami megmagyarázza, miért reagálnak védekezően csiklandozáskor az emberek.


A csiklandós nevetés a jelek szerint ugyanazokat az agyi hálózatokat aktiválja, mint a humoros nevetés, de a humoros nevetés a magasabb rendű funkciókért felelős egyik agyterületet és a nucleus accumbenst (előagyi szürkeállomány-magot) is aktiválja, amely a kutatások szerint az agy ”boldogságközpontjának” része. A csiklandós nevetés ezeket a területeket nem aktiválja."


forrás: [link]

2014. dec. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 miklomoricka válasza:
en miert nem nevetek ha csikiznek? velem nem tortenik semmi! :))
2014. dec. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Csak egy darabig vicces. Én kiskoromban majdnem megfulladtam mikor a bátyám kikötözött egy székhez és csikizett. Az ember csak kényszerüségböl nevet valami miatt, egyébként nem jó érzés. Nekem legalábbis nem az :-)
2014. dec. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A csikizés tulajdonképpen egy nemi erőszak, csak azon röhögnünk kell. Egyik ismerősöm így magyarázta el poénosan :)
2015. febr. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!