Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Miért használják magukra...

Miért használják magukra olyan sokan a SWAG szót?

Figyelt kérdés
Amikor mindenki tudja, hogy ez a "Secretly We Are Gay" rövidítése?

2015. jan. 4. 19:39
 1/7 A kérdező kommentje:

De ha valaki úgy tudja, mást jelent, írja ide.

pl. Sz@r Wan A Gatyámban

2015. jan. 4. 20:01
 2/7 anonim válasza:

Mert titokban melegek ;)


19/fm

2015. jan. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valami S With A Gangsta' asszem az eredeti xd az S és az A már nem rémlik :'3
2015. jan. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudtam hogy még mindig menő w-vel írni.:D
2015. jan. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 mit? A swag-ot? Ha most már sima v-vel írják akkor le vagyok maradva xD
2015. jan. 6. 14:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Jah tényleg az az eredeti, de a swagnak elég sok jelentése volt, pl már a középkorban is használták arra ha valaki nehézkesen, 'megfontoltan' jár vagy később meg gondolom arra használták ha valaki nagyon magabiztosan jár, pl ahogy sok fekete amerikai is mozog, lassan, nyugodtan, kényelmesen, ez egyfajta magabiztosságot és önkomfortot mutat..

De elég sok jelentése van, sokan annak tudják be ma a rövidítést hogy "sexy with a bit of gangsta" de abban biztos vagyok hogy ez nem az eredeti, valaki csak kitalálta ezeket a szavakat amikor már divat volt a swag.. Eredetileg skandináv, norvég szó, jelentése "to rock unsteadily or lurch" és az angol nyelvbe a 13. században került be és később "fejlődött" a jelentése ezzé: "hanging loosely or heavily, to sag," avagy pl nehézkesen járni.. Mai jelentése többek között hogy illegálisan eltulajdonított javak, vagy ingyen, promóciós termékekre is használják, stb tehát ha nem rövidítésként nézzük akkor is van értelme, arrogáns viselkedésre is használják..

Nekem amúgy a stílus tetszik, de sok tini csak majmolja és a többség nem is tudja hogy a melegeknek volt a rövidítése, de sztem sokaknak jól áll, akinek van divetérzéke vagy akinek illik a stílusához

2015. jan. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2015. jan. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!