Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Hogyan szaporodnak a kakaós...

Hogyan szaporodnak a kakaós csigák? Milyen szerepük volt ezeknek a csodálatos puhatestűeknek az általunk ismert élővilág evolúciójában? Tényleg léteznek "félig kakaós", mutáns (pizzás, fahéjas, túrós, diós, csokimázas, pudingos stb. ) csiga fajok?

Figyelt kérdés
Szakmailag megalapozott, kutatási eredményekkel alátámasztott, komoly válaszokat várok. Hozzá nem értők kíméljenek!!!
2010. márc. 26. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy tavaszi szünet van...
2010. márc. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szerintem spórákkal, ivartalanul szaporodnak:)

(..nagy arc lehetsz!;)

2010. márc. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kakaós csiga szaporodása nem hasonlítható a földi egyszerű és primitív élőlények szaporodásához.Én leginkább a galaxisokhoz tudnám őket hasonlítani.Közepükön tömör csokis fekete lyukkal ami folyamatosan szívja magába a körülöttük keringő lágy halmazállapotú csoki illetve kakaófelhőt.Szaporodásuk akkor történik amikor két galaxis találkozik egymással és egybeolvadnak.A középpontukban lévő fekete csokilyukak elkezdenek egymás körül keringeni addig amig egybe nem olvadnak és 1 új csokiscsiga keletkezik belőlük. Tehát nem ugy szaporodnak ahogy mi, nem két egyedből születik egy 3. hanem 2 egyed összeolvadásával születik egy új!

Az általad említett mutáns fajokat még nemtudtam megfigyelni mivel a csokis csiga amiben mi élünk olyan sűrű kakaófelhővel rendelkezik hogy nehezen látunk túl a többi csigára.

Remélem elég szakmai volt a válaszom!

2010. márc. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szaporodásuk sütéssel történik. A még el nem készült spórák (közismertebb nevén liszt) eljutnak a pékségbe, ahol a sok kis spóra és más anyag találkozik, ahol elérnek egy félkész állapotot (párzás). Ezután az anyuka kakaós csiga vagy a pék a sütőbe teszi őket, ahol néhány perc alatt kikelnek a kis kakaós csigucik.
2010. márc. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18:52 XĐ
2010. márc. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne beszéljetek már ilyenről, ez a NASA dolga!!! Ha megtudják, hogy ilyenekről beszélünk pokollá teszik az életünket!!!!!!
2010. márc. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ezek szerint a kakaós csigák nem puhatestűek, hanem kemencében sütött, galaxis-szerű élőlények, amikből újabb galaxis-szerű élőlények keletkeznek. Logikusnak tűnik. De miért vagyok én ettől megdöbbenve?


utolsónak:


Úgy tudom, a sajtos csigák létezését a NASA hivatalosan is elismerte, úgyhogy amiatt nyugodtan aludhatsz...

2010. márc. 27. 12:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Azt nemtudom miért vagy megdöbbenve, de azt igen hogy kb. 5 milliárd év mulva ütközni fogunk egy másik galaxissal aminek a következményeképpen elpusztulhat az összes csiga fajta!Ezért kezdeményezem hogy tüntessünk Washingtonban a csigák megmentéséért és áttelepítéséért egy másik galaxisba! Figyelembe kell venni azonban a másik galaxisban élő élőlényeket is nehogy az legyen hogy a csigák nem életképesek és nem képesek alkalmazkodni hozzájuk.Aki egyet ért velem az klikkeljen a metnsukmegacsigakat.com-ra.Ha összegyűlik közl 60 milliárd szavazat akkor nyertünk!
2010. márc. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
12:51 veled vagyok! Mentsük a csigákat!
2010. márc. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
12:51: Döbbenetem oka a kakaós csigákról szerzett eddigi ismereteim hiányosságainak a hirtelen felismerése, ami súlyos depresszióval (is) párosult. Ennek ellenére támogatom a kezdeményezést, bár a megvalósíthatóságot és az eredményt illetően is komoly kétségek merültek fel bennem...
2010. márc. 28. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!