Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Zaporozsecemet elcserélném...

Zaporozsecemet elcserélném bármilyen más értelmes dologra, ötletek?

Figyelt kérdés

Tudhattam volna, hogy a legkésőbbi ZAZ sok alkatrésze VAZe! Nem szovjet harckocsi indítómotoros típus! A szovjet államadósság fejében kapta Magyarország!


A fűtése jó (kicsit sok benzint fogyaszt 100 méteren), motorikus gondok vannak, pl. elöl nincs benne tartalék motor, kilophatták a tervezőasztalon. A lábtér padlólemeze kissé korrodált, helyenként a csavicsok teteje látszik ha lenézel. Állat nem lakott benne.


Esetleg valakinek egy eredeti Fiat 600-asa nincs?

Tavrija, szex, ügynöki, orosz rulett kizárva!



2016. nov. 19. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Csere moszkvicsra?
2016. nov. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Egy időben volt még nekem is Zapo! :)

A benzinkályhája volt nagyon jó!!!

Pillanatok alatt befütötte kánikulára a kicsi karosszériát! Az még a "kopoltyús" volt. Vagy 30-40 évvel ezelőtt, amikor mentem vele kifelé a Fehér úton, a mellettem lévő sávban ment mellettem egy orosz katonai teherautó ruszki katonákkal. A gyújtásom időnként kihagyott és amikor végül gyújtott, akkor a kipuffogó dobban jókora robbanások küzepette nagyokat durrant a közben összegyűlt benzin. Nagyon néztek a ruszkik.

Mondom félhangosan szinte magamnak, ne lőjetek vissza, ez is orosz szekér! Már akkor eléggé tésztaszűrő volt a karosszériája. A motosban a gyertya menet ki volt szakadva, de azért éppen még megszorult benne valahogy, de volt amikor kiugrott a gyertya és megint szoríthattam bele.


Erről jut eszembe, volt egy öreg havernak is ilyesmi és az asszonyt vitte a Váci utcába vele és megálltak egy ruhaboltnál. Ott nem lehet várakozni, de mivel az öreg haver bent maradt a kocsiban, amíg az asszony vásárolt, így nem volt gond.

Hűvös őszi idő volt és tudjátok milyenek a nők ha beszabadulnak valami ruha boltba. Az öregnek meg kint vizelnie kellett. Annál a kocsinál is a pedáloknál volt egy kis rohadás a lemezen. Szó szerint ki lehetett látni belőle. Sáros időben be is spiccelt a sáros víz.

Na az a lyuk akkor ott várakozva és pislantási lehetőséget keresve nagyon jól jött az öreg havernak, mert megtalálta a vizelési gondját! Valamivel leterítette az ölét, hogy aki benéz, ne lásson sokat abból amit csinált és kicélzott, kilocsolt a a lyukon. A hűvös időben a meleg pisi kezdett sárga gőzölgő csordogáló folyamként elcsordogálni. Egyik járókelő meglátta. Megkopogtatta az ablakot és beszólt. Uram... uram, folyik a hűtővize. Mira az öreg.. tudom. :) Persze, léghűtéses kocsiban.. :D


Olyant is mesélt az öreg, hogy kiöltözve mentek valami színházi előadásra és esett az eső. Némelyik nagyobb pocsolya a lyukon keresztül beterítette őket menet közben. :)


Ezek régen megtörtént dolgok. Aki nekem mesélte már rég nem él. Na de jópofa sztorikat tudott mesélni az öreg ilyen dolgokról. Gondoltam megosztom.


Nem is gondoltam, hogy van még akinél megmaradt egyben a Zapo. :)

2016. nov. 21. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ilyen volt az enyém :

[link]

2016. nov. 21. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1.: Moszkvics ALEKO van, de annak is úgy kirohadt a padlólemeze, hogy esős időben a lábadon landol a pocsojka!


Mesterhez elvittük, mester beterítette a napisajtót, lekente karosszériavédővel, lefújta vörösre, egy évig száraz maradt a cipőm! Később az egész belső teret, alul újralemezeltettük teljesen.


A bal oldalon kint a motorháztető szélén van a rádió antennája, ami eredetileg egy rugón lévő, 1,5 m hosszú erős acélhuzal, tulajdonképen egy a párbajtőrben is használt "penge".


Ez menet közben akkorákat csapkod, hogy muszáj volt harmadára levágni, meg ne öljön egy motorost...


Viszont ezután elkezdte fogni az magyar 1 TV hangját a ruszki rádiósmagnó...


Egyszer az öregem benzint öntött a karbiba, erre az 2 m-es lánggal elkezdett égni, a fater, meg rádobta a legjobb pulóverét. Elaludt, de karburátor alakú lyuk támadt rajta.


Állítólag abból lett az ALEKO pickup, ami leesett a gyártósorról!


A fűtéskapcsoló elromlott, de a motortérben elhelyezett gömbcsappal kiválóan kapcsolható, az egyébként télen is szaharai hőségre fűtő radiátor (rendes vizes rendszer)!


Típushiba, hogy a benzin beöntő gumicső hamar szétmállik... Gumiban, sohasem voltak jók a ruszkik.


2.: Sajnos Zapom nincs, a kérdés ezért is a humor kategóriában. Egyébként maga a kérdés szövege apróhirdetésként a DéliApró c. hirdetőújságban ténylegesen fel volt téve valahogy így: Wartburgomat elcserélném bármilyen más értelmes dologra!


Az áruházas sztori az öreggel óriási!

2016. nov. 21. 23:21
 5/7 A kérdező kommentje:

ui.: Ezeket a moszkvics motoros ALEKO Pickupokat egyébként ténylegesen a szovjet államadósság fejében kapta a magyar állam, később 4-5 évesen használtan értékesítették őket!


1994-ben egy ilyen csoda újonnan 800 000 Ft körül volt a ruszkiktól, ha jól emlékszem az adataira!

2016. nov. 21. 23:29
 6/7 anonim válasza:
Cserélj a szüleimmel:) Neked lesz egy tündéri barátnőd ők meg kiadhatják a szobám és lesz végre anyámnak is kocsija 😂😂
2016. dec. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez az ellőttem (nem lőttem el, előttem) lévő ajánlat kimondottan kellemesen hangzik! :8:8)


Egy idősebb haver meg a 40 éves öregecskedő 120 kilós feleségét akarja felváltani két húsz éves 60 kilósra, hogy az össz súly is rendben legyen! :)

2016. dec. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!