Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Ha feltalálják a teleportálást...

Ha feltalálják a teleportálást, teljesen meghal az autóipar?

Figyelt kérdés
2017. jan. 29. 17:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Igen
2017. jan. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
A kezdetekben még nem, mivel véleményem szerint csak a thetősebbek tehetik majd meg.
2017. jan. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 EagleHUN ***** válasza:
100%

Ahogy kettes mondja eleinte még nem. De utána nem csak az autóipar, hanem a busz, vasút és egyéb kötöttpályás közlekedési eszközök is, sőt a repülőgépipar is. Viszont sokkal sokkal tovább megmaradnak hobbiautózók (luxusautók), hobbirepülők, erdei kisvasutak stb...És minden ami ezek fenntartásához kell.

Mert ezeken nem azért utazunk hogy eljussunk valahova, hanem az utazás élményéért.

2017. jan. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem, mert:

1. Kezdetben csak a gazdagok engedhetik meg maguknak.

2. Versenyautókra szükség lesz.

3. Nem biztos, hogy bárhova lehet majd teleportálni. Amíg ki nem épül a hálózat, addig maradnak az eddigi közlekedési eszközök is.

2017. jan. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Az e-mail feltalálásakor meghalt a posta?

A tv feltalállásakor meghalt az újság?

A repülés felatalálásakor meghalt a vasút?

2017. jan. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
ha feltalálják a teleportálást, akkor olyan mértékben átalakul az általunk ismert fizika és hasonló tudományok mennyisége, hogy megkérdőjelezném maga az ipar jelentését is.
2017. jan. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 EagleHUN ***** válasza:

"

Az e-mail feltalálásakor meghalt a posta?

A tv feltalállásakor meghalt az újság?

A repülés felatalálásakor meghalt a vasút?

"


Még nem. Mint írtuk is ez időbe tellik.

A pósta évtizedek óta mélyrepülésben van, folyamatosan lefele épül, bezárják a kispostákat. A kistelepüléseken teljesen megszüntették...

Kivéve a csomagküldési üzletágat! Az az internet miatt szárnyal.

Ha az e-mail maga nem is de a mobiltelefon ledöfte a póstát.

10-20 éven belül a világon mindenütt csak csomagküldő szolgálatok lesznek. Képeslap, levél stb feladás meg már nem.


A papíralapú újságok is hasonló cipőben járnak. Csökken az eladás, sorra szünnek is meg...

Az okosabbak időben átmentek a webre!


A vasút nem csak embereket szállít. (Sőt ez az üzletág többnyire veszteséges is, vagy közel nullszaldósra hozzák ki!)

A teherszállítás viszi a hátán a vasutat. Már ahol. Mert kishazánkban ezt ócsón eladták magánkézbe! Míg a veszteséges személyszállítást az állam "refinanszírozza" folyamatosan a mi adónkból!

És mivel a terheket olcsóbb vasúton és hajón szállítani mint repülőn így a teleportálásig ezek biztosan nem fognak meghalni. Teleportálás után viszont mind 3 (repülő, hajó, vonat)!

2017. jan. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdés mennyi energia kéne hozzá és milyen körülmények. Valószínűnek tartanám,hogy előbb nagyon kis dolgokat teleportálnának és nagyon nagy távra.

A gazdagok egy dolog,de a katonai és ipari felhasználás valószínűbb szerintem.

Viszont ,ha a katonai felhasználásra sor kerülne,onnantól .. ki tudja lesz-e tovább..

mondjuk simán be tudsz teleportálni egy bombát egy atomerőműbe..,még ha nem is teszed meg, elég megmutatni,hogy meg tudnád tenni.

2017. jan. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Napokban, hetekben pont gondolkodtam ezen, és én arra jutottam, hogy az egész világ arculata megváltozna ezzel. Habár nem vagyok gazdasági szakértő szerintem elsőként mégis ebben lenne erős szerepe, egyrészt az olaj rohamosan csökkenő szerepére, illetve a szállítási költségek csökkenésére. Persze lehet, hogy az energia igény nem lenne kisebb, hisz egy féreglyuk létrehozása sem biztos, hogy 1-2 joule energiát emészt fel, de a szükséges sofőrök, biztonsági személyzet, bizonyos funkciójú raktárak száma csökkenne. A logisztika tudománya átalakuláson menne keresztül, hisz más igényű lenne az anyagmozgatás, a csomaglás,stb. Azért is gondolom ezt,(hogy elsősorban a gazdaságban lenne szerepe) mert szerintem elsőként ha lenne is lehetősége a kevésbé tehetős embereknek a teleportálásra, nem biztos, hogy élnének vele a lehetséges veszélyei miatt (én itt magamból indulok ki). Másrészt hol cél még egy tárgyat eljuttatni A pontból B pontba? A háborúban. Attól függően, hogy egy fogadó részre is szükség van-e a teleportáláshoz, a háborúk arculata is változna. Nagy szerepe lenne az űrkutatásban is, és az emberek más bolygóra való költöztetésére, ami szintén páratlan lenne a történelemben, hisz teljesen más értékké válna ekkor a földterület, a nyersanyag, és úgy vélem a vallásokra is kihatna. És még nem beszéltünk arról, hogy az információáramlás hogyan változna, ami biztonsági kérdéseket is vethet fel, hisz ha élhető ez a világ online lét nélkül jóval kevesebb embert lehet szemmel tartani. De pozitívum, hogy az életmentés is forradalmat érne el, hisz pillanatok alatt kiérnek a mentősök. Kérdéses nekem az is, hogy pszichésen hogy hatna, ha az emberek is használnák már. Mi lenne a facebookkal?.

Ja szóval érdekes kérdés:D Az autóipar még teleport nélkül is nagy változásokon megy keresztül, hisz egyre nagyobb teret kap az elektromos autó, az önvezető autók, stb., de szerintem még teleport mellett is lenne szerepe, csak jóval kisebb, és más rutinú feladatra.

2017. jan. 30. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én a teleportálást csak úgy tudom elképzelni, mint most a vasutakat vagy a repülőteret, hogy van kb. minden városban, fontosabb helyen 1 "teleportkapu", ahol felügyelik, hogy ki hova utazik. Így szükség lesz még az autókra is odajutni, szóval szerintem nem hal meg az autóipar még egy darabig. Az, hogy bárki odateleportál bárhova, ahova akar, akár otthonról is, szerintem nem vezetne jóra.
2017. jan. 30. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!