Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Ki találta fel a dízelautót?

Ki találta fel a dízelautót?

Figyelt kérdés
Hiába mondtam haveromnak, hogy Vin Diesel, ő valami Bencet mondott -,-

2017. febr. 10. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
8,793 másodperc guglizás után..."A dízelmotor belső égésű motor, amelynek működési elvét a német Rudolf Diesel szabadalmaztatta 1893. február 23-án."
2017. febr. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Azért kattintottam ide, hogy leírtam Vin Diesel nevét, de már megelőztél. Csalódott vagyok...
2017. febr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A haverodnak van igaza...Bence bizony.....mint ahogy a népdalban is van Kormos Bence!
2017. febr. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Viccen kívül.: "A francia André Citroen gyárában ugyan már 1933-ban elkészült egy dízelmeghajtású személykocsi, a Rosalie, ez azonban különböző jogi problémák miatt soha nem került sorozatgyártásra."


De ez is olyan, mint a sugárhajtómű, amíg az angolok Cambridge-ben sugárban nyomták, addig a "józan" németek elszálltak vele...

2017. febr. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
D'Zel találta fel.
2017. febr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Karl Benz, kigugliztam és leesett, ezt mondta!
2017. febr. 10. 15:29
 7/11 anonim ***** válasza:

Janis Joplin: https://www.youtube.com/watch?v=Qev-i9-VKlY


Egyébként az eső szériában gyártott diesel motoros személygépkocsit a Mercedes gyártotta, ez a Mercedes-Benz 260D volt, amit 1936 februárjában mutattak be.


Ugyanekkor mutatták be a Hanomag (hannoveri Maschinenbau AG) gyár Rekord nevű autóját, de ezt csak hónapokkal később kezdték gyártani.


[link]


Szóval az első jármű tervező, valószínűleg francia.

Az első személykocsiba -fenti Citroen- épített diesel motor tervezője, viszont brit: Harry Ralph Ricardo.


DE NEM, ugyanis az amerikaiak mindenkit beelőztek, mert 1929-ben egy Cummins nevű mérnök a Packard cég limuzinjába szerelt diesel motort...

[link]


Szóval, vitás, ki szabadalmaztatta először... :-)


A Mercedes gyártotta elsőként sorozatban, ez biztos.

2017. febr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:
Az első dízel üzemanyagú gázturbina meg 1940-es Junkers (Jumo 004A).
2017. febr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Diesel csinált egy motort elnevezték róla.

Mellesleg Ottó is csinált egy másikat fajtát, azt meg őróla nevezték el.

Aztán ott volt az a Wankel aki másként gondolkodott, és róla is elnevezték amit kitalált.

Hej, de bonyolult a világ! :D

2017. febr. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8.: Igen, de a britek megelőzték, az első működő repülőgép gázturbinát ők készítették, csak éppen a repülőgépük sokkal később repült vele és később gyártották sorozatban.:

https://www.youtube.com/watch?v=zXTdw02GMgs


Mint látható, a jó "englishman" nem bújik fedezékbe a gázturbina próbapad mellet sem! Fő, a hidegvér megőrzése!

:-) Na persze... Legfeljebb díszlövés.

2017. febr. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!