Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Mi nem illik a túróhoz, mi az...

Mi nem illik a túróhoz, mi az amivel semmi áron sem ennétek meg?

Figyelt kérdés

2017. júl. 26. 18:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem két kérdés az, amit kiírtál.

Egyéni elbírálás alá eshet, mi "nem illik a túróhoz", illetve mi az, amivel én nem enném meg.

Nagyon sok étel mellé nem kéne túró, ha magát a túrót szeretem is. Pörköltek, gulyásfélék, lecsó, csevapcsicsa, fasírt, brassói aprópecsenye, paradicsomleves, halak, tyúkhús-leves. Egy angolosan sült, véres steak-szelet, hagymás tokány, resztelt máj, hurka, sóska, spenót, főzelékfélék, töpörtyűkrémek, ráksaláta, kenőmájasok...és még nagyon sok egyéb.

Olyan ételekhez akkor sem, ( ha egyébként meg tudnám enni az adott ételhez, vagy szerintem illene hozzá) amit azért kóstolok meg, hogy megtudjam, mi abból a "hagyományos"íz, "eredeti" recept. Ha elutaznék Japánba egy gasztro-körútra, biztosan nem kóstolnék sushit túróval, vagy franciáknál nyers kagylót, hiszen részben a vendéglátóim lelkébe taposnék, részint akkora ízlésficamosnak néznének, amekkora addig nem fordult elő náluk.

Nem tudom, milyen gasztro-merényletre vetemednék, ha pl. az éhhalál szélén állva mindenféle kajához és túróhoz jutnék...de az bizonyos, hogy némely magyar portán a disznó ízletesebb moslékot kap, mint amilyen extrém ízlésvilága egy-egy embernek lehet.

Amióta pl. videón láttam, hogy egynémely amerikait a szamócalekvár mustárral kikeverve is elvarázsol, azóta semmi nem l ehetetlen.

2017. aug. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Wadmalac ***** válasza:
85%

Igazán minden a recept kérdése.

Úgy biztos, hogy ezernyi nem passzoló dolgot lehet mondani, hogy egy bizonyos készételhez társítunk valami más alapanyagot, például túrót.

De ha CSAK a főzési alapanyagokat rakjuk egymás mellé, akkor sokkal szélesebb a játéktér.

Ilyen célra a túró pont egy joker, mert édes és sós felhasználásra is alkalmas. Mint úgy általában a tejtermékek.


Szerintem elég nehéz olyan főzési alapanyagot mondani, amit túróval párosítva ne lehetne valami jó ételt kihozni.

2017. aug. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!