Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Milyen színű a valószínű?

Milyen színű a valószínű?

Figyelt kérdés

2017. aug. 28. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
zöld
2017. aug. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért?
2017. aug. 28. 22:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Khm. Való-színű. Szóval, való.
2017. aug. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg valószínű. Legalábbis valószínűtlen, hogy más legyen.
2017. aug. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Írd két L-lel, és a kérdés megoldva: általában piros, de lehet kék, zöld, lila, szívárványos. Sárga, amikor már fakul.

Vallószínű. Bármely ávós igazolhatja.

2017. szept. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Peter KK válasza:
100%
Olyan, mint 'szín' nem is létezik. Csak fénytörés, fényvisszaverés, elnyelés, vagy kisugárzás (Nap) van. Elektromágneses sugárzás, amelynek egyik jellemzője a hullámhossza. A hullámhossztól függően látjuk színesnek, az intenzitásától függően vakítónak, vagy halványnak, illetve többlet 'szín' keverékétől függően világosnak, sötétnek, vagy pl. hupililának. De, ha bármely esetben csakis és kizárólag egyetlen fix. hullámhosszú (monokróm) fényt használunk megvilágításra, pl. csak zöldet (l=510nm), ez esetben minden tárgy, amit látni fogunk zöld színű lesz, kivéve azt az egy tárgyat, amely pont az 510nm-es hullámhosszú fényt képes teljesen elnyelni, azt az egyet nem fogjuk látni, mert tök sötét, azaz fekete és így láthatatlan lesz. Tehát színesben csak akkor láthatunk bármit, ha széles spektrumú fény (fehér) világít meg mindent. Így a kérdésre a válasz: Olyan színű a Valószínű, amilyen hullámhosszú fényben vagyok képes azt látni. Lehet csak "rózsaszín" világban is élnem, meg sötétszürke komor világban is, amely az én személyes szín-szűrőmön áthaladva teszi "valós"-sá, valóságossá a látott képet, ami az én világom. Ergo: Mivel nem vagyunk egyformák, Mindenkinek más színű!
2017. szept. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki milyennek képzeli.Én valamiért fehérnek érzem.Nálam,nekem fehér.
2017. szept. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Valótlan színű.
2017. szept. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismét a 7-es. Kiegészíteném a 4-es választ.

A valószínű valószínűleg való színű.Legalábbis valószínűtlen,hogy a valószínű valótlan színű.

2017. okt. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

És a helyes válasz pedig! (saját értelmezésben, persze!)

A való színű bármilyen szín vagy árnyalat metaforikus kifejezése. A "valószínű" kifejezést akkor használjuk mikor, példának okáért egy feltételezés születik (de nem tudjuk annak okát):

-A Marika néni biztos beteg.

-Valószínű.-Itt a valósághoz közelálló helyzetre utal, nem pont a színre, de mivel a színek azok amikkel az ember remekül tud kifejezni (piros-düh) ezért a mondatbeli lényege csak annyira van amennyire az adott személy gondolja! Tehát, a valóságszíne van, ez ugyan olyan mint amikor valaki azt mondja, hogy "valami nekem itt bűzlik", nem a szagra utal hanem a gyanús magaviselet vagy éppen helyzet az amit így különböztet meg, mivel a szaga általában (helyzettől függő) annak van ami már nem jó, rohad, máskülönben illatot mondunk, tehát köze sincs a bűzhöz. Remélem segítettem ennek a roppant módon lényegre törő, az EBOLA legyőzésében is segítő, abszolút pszichiátriai agyszülemény kérdésemnek a válaszadásában! :3

2017. okt. 11. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!