Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Mennyivel töltsük a telefonunkat?

Mennyivel töltsük a telefonunkat?

Figyelt kérdés

a kérdés adott.

mi a helyes Amper tolteskor?

most vettem egy power-bankot és :( -an látom 2A a tölteni a töltöre viszont általában 1A alatt szokott írva lenni...milyen hatása van a teló aksijara ha nagyobb a töltő amper?


2017. okt. 12. 07:58
 1/7 Wadmalac ***** válasza:

Humor kategória? (mert akkor a válasz: ezerrel, vazze)

Na mindegy.


Nem tudod a telót nagyobb amperrel tölteni, mint amit szeret. A powerbankon szereplő töltőáram a max.

2017. okt. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Háromezer forinttal.
2017. okt. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

hahaha

inkább 10e ft-al

de elektromosan gondoltam

2017. okt. 18. 19:38
 4/7 A kérdező kommentje:

nm humornak gondoltam..

nm tudom hogy került a humorba???::::....

amúgy arra lettem volna kiváncsi hogy nm árt a telónak ha nagyobb amperrel töltöm...lsd régen azt mondták az autós töltő kinyírja az telóakkut mert gyorsan tölt /pl 2 amper míg a rendes töltő csak 0,5 A-val/

2017. okt. 18. 19:43
 5/7 Wadmalac ***** válasza:

Ha egy gagyi autós töltő nem 5 V-ot ad, hanem mondjuk 6-7-et, akkor igaz lehet.

Nem tudom, mennyi túlfeszültséget képes tolerálni a telók beépített töltésszabályozó egysége.


De szerintem ez az autós túltöltés még a NiMh akkuk idejében lehetett inkább igaz, az azokhoz tartozó töltő elektronika a telefonban nem volt éppen egy csúcskomputer.

2017. okt. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

tehát az áramerősség nem befolyásolta azokat és a mostaniakat sem?

köszönöm

2017. okt. 19. 19:24
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

"tehát az áramerősség nem befolyásolta azokat és a mostaniakat sem?"

Az áramerősség az ellenállás és a feszültség függvénye.

A töltő egy feszültséget ad, ami révén az adott ellenálláson kialakul egy áramerősség.

A töltőre írt áramerősség a maximum, amire képes. Hogy mennyit ad valósan, az mindig feszültség és ellenállás kérdése.

Egy 2 amperes töltő olyan telót, ami csak fél ampert tud fogadni, fél amperrel fog tölteni.


Vigyázat!

Modern gyorstöltők, pl. Huawei, ezek akár 3 A-t is tudnak, de CSAK a saját telóját szabad vele tölteni, mert ezek már nem csak tudják a 3 ampert, hanem emelt feszültséggel át is küldik. Az új extra gyorstöltős telók ezt tudjákis kezelni,de a régiek nem.

Szóval mondjuk egy Mate10 quickcharge töltőjét nem ildomos egy régebbi akármilyen, szigorúan 5V 2A töltésű telóra dugni. Esetleg elfüstöl vagy felfújódik az akkuja.

2017. okt. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!