Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Tudnátok írni nekem vicces...

Lujza21 kérdése:

Tudnátok írni nekem vicces diáknyelvi szólásokat, közmondásokat?

Figyelt kérdés
Lehetőleg a vulgaritást mellőzni kérem!

2018. ápr. 29. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Angolórán volt valami szállóige; valami félrefordításból jött; amit már akkor sem értettem, amikor ez történt. Valami olyan volt, hogy a nem tudom, kicsodák, kergetik a tehenészlányokat!:D
2018. ápr. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

*Ami majdnem az, az nem az

Egyik mate-em meg levezette, miért nem akar tanulni: a tanuláshoz idő kell az idő pénz a pénz luxus, ő pedig nem engedheti meg magának a luxust.

Nálam van a 3 erény: okos vagyok, szép, és szerény.

Bölcs Salamon mondá vala, hangos f.ngnak nincsen szaga, de amelyik sunyi, lapos, annak szaga irtózatos.

Meg egyszer egyik gyerek azt találta a szótárban, vagy egy fordítóprogramban, amit használt segédletnek dolgozat, beadandó megírásához; a lekváros buktára, hogy f.ck of jam. Meg volt egy kép, amiről angol órán beszélni kellett volna, és akkor olyan volt, hogy egy pasi meg egy csaj egy hosszú kanapé két szélén ültek, egymástól elfordulva, sértődős arccal; és akkor a gyerek , akitől kérdezte a tanár, akit felszólított, hogy mondja, mit javasolna nekik; azt mondta, hogy they should make love. Aszitte az csak csinálni a szeretetet; nem sejtette, hogy az konkrétan mi; de a végén könnyes szemmel röhögés lett belőle. :D Meg egyik mate-em annó azt mondta törin feleléskor, fasiszták helyett; hogy hát megcserélte az s-t, meg az sz-t. Meg fizika órán mi a nyomás latin neve; angolzseni gyerek el kezdi:go. Meg a Dzsásztiniánuszt ő mondta még Justinianus helyett. Meg valaki úgy mondta a verset, hogy "Ne szülj rabot, te szűzanya!" Meg volt amikor verset olvasott fel mate-em, és egy kérdőmondatot ("Ne válasszunk magunknak csillagot?") úgy olvasott fel, mintha a mondat végén pont lett volna. Meg volt egy olyan, hogy a gyerek faluról költözött odébb, és akkor a tanár felszólította, hogy mondja el a személyes névmásokat; azt mondta; én te ő mük tük kietük; és a kietüknek volt mégegy változata; és meg is volt rá a szabály, hogy mikor melyiket kell használni. Ja meg amikor technika-órán mondta a tanár, hogy láttak a hegyről legurulni fatönköket, vagy valami, és úgy is rájöhettek pl, hogy a henger-forma gurul (kerék feltalálásának előzményei), akkor valaki bemondta, hogy "látták a tv-ben.":D

2018. ápr. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja és a nálam van a 3 erényest azt tudom konkrétan, hogy kitől hallottam, szal az sem saját. Talán ő találta ki, de lehet, hogy ő is csak olvasta vhol, mindenesetre ezek nem saját dolgok voltak, amiket leírtam.
2018. ápr. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezek ugyan nem közmondások, inkább elszólások, de az én iskolámban mondták őket:

"Napó Leó Szent Heléna szigetén halt meg." (A tanár azt hitte, hogy rosszul hallja, és kihívta az osztálytársamat, hogy írja fel a táblára a francia császár nevét. A táblán is Napó Leó maradt.)

A másik is a törénelemmel kapcsolatos:

"Márc Idus és Brútus megölték Nyúlik a Cézárt." (Gondolom, nem kell elmagyaráznom, hogy március idusán megölték Julius Caesart.)

2018. ápr. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Iskolában pajti mesélt másiknak sztorit, mire a másik mondta, hogy "ennyi ésszel szabadlábon!":D
2018. ápr. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!