Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Mi történne, ha a Föld összes...

Mi történne, ha a Föld összes vize borrá báltozna?

Figyelt kérdés

2018. máj. 15. 15:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%
Mindenki reszeg lenne !!! :)))
2018. máj. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
A keresztények győznének és a többi vallás háttérbe szorulna. Jómagam pedig jót buliznék.
2018. máj. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Jézus eljövetele :)
2018. máj. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Kihalna az emberiség.
2018. máj. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi a baj, nincs pénzed egy üveg borra és álmodozol?
2018. máj. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha a föld összes vize borrá változna? Nagy szarban lennénk. Még akkor is ha nem nézzük hogy az élő szervezetek hány százaléka víz.
2018. máj. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Most képzeld csak el:az a sok alkohol párologna, egyre több lenne a légkörben... Majd begyulladna az egész kóceráj.
2018. máj. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Megdöglenénk, de előtte legalább jól berúgnánk.
2018. máj. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne túl jó.


Egy átlagos felnőtt ember teste 55-60%-ban vízből áll. A borok általában 8,5-14%-ban tartalmaznak alkoholt, így ez esetben testünk alkoholszintje 4,7 és 8,4% (47 és 84 ezrelék) közötti értéket venne fel. 5 ezrelékpont feletti véralkoholszintnél már gyakorlatilag az élettel összeegyeztethetetlen állapot lép fel, az illető életét kis eséllyel lehet csupán megmenteni.


Az óceánok, tengerek vizéből (a Föld teljes vízkészletének kb. 97%-a) származó bor a túl magas sótartalom miatt (átlagosan kb. 35 ezrelék, ami azt jelenti, hogy 1 liter bor 35 gramm sót tartalmazna) eleve ihatatlan lenne. Azonban az édesvíz esetében se lenne sokkal kedvezőbb a helyzet, ugyanis ez a bor néhány nap alatt megromlana: a borban lévő etanol fokozatosan reakcióba lép a légkör oxigénjével, az oxidáció során pedig ecetsav keletkezik. Az ecetes bor szúrós szagúvá válik, íze savanyú lesz.


De nem is ez lenne a legnagyobb probléma. A vízi élővilág kipusztul. A legtöbb élőlény már a víz pH-értékének hirtelen változását sem élné túl, a többivel az alkohol végezne. Ami pedig még ezt is kibírná valahogy, az a táplálék hiánya miatt biztosan éhen halna. Ily módon eltűnnének az óceánokból a fitoplanktonok is, melyek a légkör oxigénjének több mint felét, de lehet, hogy a kétharmadát termelik, ráadásul sok más tengeri élőlényhez hasonlóan rengeteg szén-dioxidot vonnak el a légkörből. Ennek megszűnése a légköri oxigén kiürülését eredményezné globálisan, ami az állatok és az emberek tömeges halálát okozná. A vízpartok tele lennének az elpusztult állatok rothadásnak induló tetemeivel, ami járványokat, betegségeket okozna a környéken.


A napsugárzás hatására a borban lévő etanol párolgásnak indulna. Mivel ez a víznél gyorsabban párolog, a felhők etanolból képződnének. Ennek egy része csapadék formájában a földre hullva elpusztítja a szárazföldi növényeket, másik része pedig reakcióba lép a levegő megmaradt oxigénjével és acetáldehid keletkezik (ez a vegyület felelős a másnaposság érzéséért), amely nagy mennyiségben rákkeltő és kárt tesz a DNS-ben.


A világ lakosságának kb. 1/6-a él közvetlenül a tengerekből származó élelmiszerekből, ők halnának meg először, de az etanolesők következtében elpusztult növényvilág miatt világszerte éhínségek lennének. Az állatok szintén éhen halnának. A növények hirtelen kipusztulásával párhuzamosan ugrásszerűen növekedne a légkör szén-dioxid tartalma, ami fokozná az üvegházhatást. A globális felmelegedés drasztikusan felgyorsulna. Egyetlen faj sem tudna alkalmazkodni az ilyen gyors változásokhoz, valószínűleg ez lenne a Föld történetének eddigi legnagyobb kihalási eseménye.


Amint az etanol teljesen elpárolog, az óceánok és a tengerek újra vízből tevődnének össze (a bor kb. 80%-ban vizet tartalmaz). Az elpusztult élővilág maradványai bomlásnak indulnak, ennek következtében talán kialakulhatnak kisebb baktériumtelepek, de évezredeknek kellene még eltelnie, hogy az összetettebb élet újra megjelenjen az óceánokban és évmillióknak, hogy a szárazföldön is.

2018. máj. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Minden ember azt mondogatná egymásnak:


"Hát maga is csak vizet prédikál, de bort iszik..."


xP

2018. máj. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!