Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Nem is tudom, hogy a kérdésem...

Nem is tudom, hogy a kérdésem a humor kategóriába tartozik e, mert igen komoly a kérdés. Miért nem szabványosítják a szalámikat?

Figyelt kérdés

Mi is a probléma ?

Adva van egy 112x112 mm-es sonkás szalámi, amolyan négyszögletes forma. Egyszerűen nem találok, hozzá szögletes zsemlét. A google is vonogatja a vállát.

A másik probléma.

Veszek egy előrecsomagolt 100g-os szalámit , amiben 7 szelet ilyen sonkás szalámi van.

Ki volt az a hülye aki ezt így számolta ki ?

Ha egyesével eszem reggelente, akkor 7 napig elég a csomag, de akkor éhen döglöm.

2 szelet 2 zsemlével már oké, , ezzel elvagyok 3 napig, de marad 1db szalámi, azzal mit kezdjek ?

Egyszerűen nem találom a választ.

Ha pick szalámit veszek abban jó a darabszám, de az meg olyan kicsi, hogy elveszik a zsemlében. Ekkor azt lehet tenni, hogy puzzle módjára hozzávagdosok még annyit, hogy éppen tele legyen a zsemle.

Viszont műszaki ember vagyok, így az össze vissza vagdosott szalámi szúrja a szememet. Se egy derékszög, se egy egyenes vágás.

Úgy gondolom itt az ideje , hogy a szalámikat is bevegyék az ISO vagy a DIN szabványba.



2018. szept. 15. 01:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, a 'Humor' kategóriába tartozik!

Már csak azért is, mert nem láttál még eddig "formakenyeret", ami négyzetes szelvényű és az említett szalámid mérete pont stimmel hozzá!

2018. szept. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem annyira hülyeség amit írsz, főleg a páratlan szàmokkal kapcsolatban.

Már nem emlékszem melyik filmben volt, de a pasas azon háborodott fel, hogy a hotdoghoz a virslis csomagban 6 db virsli volt, a bucis csomagban pedig csak 5db.

Ez nyilvánvalóan azért van, hogy így kénytelen vagy megvenni egy plusz csomag bucit

Nekem vannak gyerekeim és azt figyeltem meg, hogy az édességek is páratlanul vannak csomagolva, szitén azért, hogy vegyél két csomaggal ha két gyereknek akarsz adni, mert egy csomagot nem tudsz igazságosan elosztani.

2018. szept. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nos.....

Ha műszaki embernek érzed magad, tudnod kellene, hogy nem az ISO és DIN szabványhoz kellene egységesíteni a zsemlét és a szalámit, mert már kaliberben van egységesítve, kalibrálva.

Mindig a szalámi az etalon, a zsemlét pedig a méretkülönbség csökkentése érdekében szalagfűrésszel tudod korrigálni.

Az előre csomagolt szalámit a gyártók Lumen-ben határozzák meg.

Minél kevesebb a Lumen, annál többnek látod.

És az is szabványosítva van már, SI-ben.

Az "éhen döglés" elkerülése érdekében a darabszámot gray mértékegységben pontosan kiszámolják a gyártók.

Ha marad 1 db.szalámid, vágd ketté, vagy vágd ki.

2018. szept. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A probléma nem ebben áll, hanem az általánosan megszokott random kóstolói gyakorlatból, amikor a szalámi kibontásakor minden átlagos fogyasztó laza mozdulattal belemarkol a szalámiszeletekbe és abból a markolás hevességétől függően, aminek részletes tárgyalását most elkerülném, egy, vagy több szelet szalámit gyömöszöl a szájába.

Ezt legfőképpen hímnemű fogyasztók esetében lehet konstatálni, bár néha heves közelharc kíséri a nőnemű, 'feleség' megnevezésre hallgató társvásárlók részéről, akik ezt a cselekményt fenntartják maguknak egy lopott pillanatban, senkitől sem látva, saját természetes jogként.

Ez esetben a szalámik és a hozzá kapcsolódó szénhidráttartalmú szeletek száma kaotikus összevisszaságban, előre nem látható módon módosul, amely lehetetlenné tesz minden tervezést és ennek hatása olyan mértékben befolyásolja a világegyetem további sorsát, hogy teljesen kiszámíthatatlan eredményre vezet Schrödiger macskájának viselkedése, akinek tulajdonképpen a maradék szalámiszelet járna, de ha azt nem kapja meg, akkor döglöttsége anélkül is megállapítható, hogy bármilyen lezárt dobozba kuksolnánk, hiszen logikai úton kikövetkeztethető, ha nem jut neki a szalámiból, akkor neki nyilván kampec.

Mivel a kvantumállapotok alapvető módon befolyásolják az Univerzum sorsát, feltétlenül fel kell erre hívni a figyelmet, ezért minden szelet szalámi sorsát hatóságilag kihelyezett kamerarendszerrel kell ellenőrizni, hogy mind a jelenben és a jövőben a véletlen számú szalámikóstolás nehézségeit megszüntessük, vagy legalább is kezelhető mederbe tereljük.

2018. szept. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Fene sem gondolta volna, hogy ennyi tudomány van ebben a kérdéskörben.


Sokat gondolkodtam a dolgokon.

A 7 szeletes szalámis csomagra megtaláltam a választ. 3x2 szelet az a 3 napi reggelim, míg a maradék 1 szeletért a kutyám bejelentkezett. Voltaképp lehet , hogy ezeket kutyásoknak gyártják.

A Pick szalámi probléma is megoldható, ha rúdban veszem.

Vannak ezek a 15 centis rudak, amit ha hosszában szeletelek, akkor pont találok hozzá hosszban passzoló bagett félét. Ha kicsit hosszabb lenne a bagett, akkor veszek hozzá előrecsomagolt keresztbe szeleteltet.

2018. szept. 17. 00:36
 6/6 anonim ***** válasza:

#2:

Há nem kee puját csinánod, oszt akkó nem lennének ilyen hüje problémáid tehüje. :D

2018. szept. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!