Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Hány órakor mondhatjuk, hogy...

Hány órakor mondhatjuk, hogy pont most van dél?

Figyelt kérdés
Sohasem tudtam. Mondjuk a Nordkapp, mikor mondják az emberek pénteken, hogy dél van?
2018. nov. 27. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Délben!
2018. nov. 28. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És csütörtökön Indonéziában?
2018. nov. 28. 05:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Dél után kettő perccel is dél van még... Főleg Dél-Korea déli részén délkor!
2018. nov. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez bizony vissza kell menni az ókorba és Eratoszthenész iskolájába kell járni, aki bazi gyorsan ásott egy mély kutat, mert kíváncsi volt a Föld kerületére.

Ezzel felfedezte mellékesen a pontos időt, meg azt, hogy dél az pont délben van, amikor egy kútból pislogva felfelé meg lehet kuksizni a Napot, de csak akkor, ha pont a fejünk felett van.

Mert ugye ha nincs, akkor a francos mély kútból az Isten sem látja, csak azt nem értem, hogyhogy nem fulladt meg a kútban, amíg a Földet méricskélte?

Szerintem téli időszámítás volt éppen érvényben, nem a nyári, mert az csal egy órácskát, csakhogy nemigen értem, mert ahol ő méricskélt, ott nincs is tél, meg akkor befagyott volna a kút vize a tudóssal egyetemben, így nem hirdethette volna az Egyetemben a tanait hosszú ideig, mert bekrepált volna szegény.

Nem tiszteletlenségből írom ezt, mert nagyon is méltányolom az ókori tudományt, hogyaszongya:

ánégyzetmegbénégyzet kiasanygyalom a súlyából annyit veszt kisanygyalom, khöm, khöm, kissé be vagyok rekedve, ezért danolássza a fizikát az, aki nem krákog, meg matektaktikából sem bukott háromszor, mint én, bár senki nem állíthatja, hogy nem vagyok okos, mert sakkban mindenkit megverek, ha másképpen nem, akkor a fejébe húzom a táblát a csókának.

Szóval fogod a zsebórádat, biztos, ami biztos és beugrasz egy kútba, ha tudni akarod, mikor van dél.

Aztán a harangszóra megpróbálhatsz kimászni te lüke, mert ha azt mondom: ugorj a kútba, akkor megteszed?

Az ebédet nem fogják a kútba tálalni!

2018. nov. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
100%
Most elképzelem azt a szerencsétlen finn állampolgárt, aki otthon megpróbálja megismételni a kutas trükköt, áll lent a kútban egy teljes évig, majd köp egyet: "itt sosincs dél, fszom."
2018. nov. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Józsi bácsi az öreg csordás, akit 'Emerikába' csakis cowboynak titulálnának, abból is megtudja mondani, hogy mikor van dél, hogy megemelgeti a bika tökét.

Jár is csodájára a nép, aztán kérdezik:

- Józsi bá, dél van e? -

Józsi bácsi komótosan megemeli a bika tökét, majd mondja:

- Nincsen még fiam, öt perc híja vagyon.-

Csudálják a népek, de megint csak firtatják:

- Józsi bácsi, van e már dél? -

Józsi bácsi megint megemeli a bika tökét és mondja:

- Igen fiam, pontosan dél van -

Mindenki nézi az óráját, hát tényleg annyi, csodálkoznak.

- Józsi bácsi, de hát hogyan tudja megállapítani a bika tökéből az időt? -

- Tudod fiam, ha nem emelem meg a bika tökét, akkor nem látom a toronyórát.-

2018. nov. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
12:00-12:59
2020. okt. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!