Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Melyik történelmi korban...

Melyik történelmi korban élnél legszívesebben és miért?

Figyelt kérdés

2016. jún. 25. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Jelenkorban, és azért mert szeretem a légkondit meg a tiszta vizet. Vagy esetleg a jövőben, csak az kicsit lutri. Ha muszáj a múltban, akkor talán az ókori Rómában. Voltak bajok ott is, de volt rendes fürdő, WC meg vízhálózat, és nem volt tele bolond vallási fanatikusokkal.
2016. jún. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Jelen. Esetleg jövő...ha tudnám milyen is lesz a jövő.

Inkább másik országot választanék.

2016. jún. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A középkorban Budán. De lehet kipróbálnám a pestist.
2016. jún. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
60-as évek amerikája esetleg, de amúgy a jelenkorban is megvagyok.
2016. jún. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Helyes válasz ***** válasza:
89%
A mostani történelmi pillanatokban leginkább,és itt M.O.-n, mert ez a világ legjobb helye.
2016. jún. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

Nekem így nézne ki az utazásom:

Először elmennék 1990-be megnézni egy koncertet, ahol fellépett a Nirvana. Meg talán egy nagyon korai Hole koncertre is beugranék. De 1992 utánit már nem.

Aztán irány 1969 és benézek Woodstockba. Még akörül elvagyok a hippikkel San Franciscoban, meg utazgatok valami jó kis wolksvagen kisbusszal 1967-től egészen 1971-ig.

Utána kapom a batyut és 1949-1950 környékén bestoppolom Amerikát, kocsival: Cadillac, Hudson mindenféle régi autót kipróbálok. Akörül elmegyek New Orleans-ba is és rázom a négerekkel a jazz zenére. És persze felkerítem a sok-sok alkotót: Thompson, Kesey, Borroughs, Kerouac.

Aztán sutty, át 1920-ban Párizsba és bejárok mindenféle mulatót, prostik, fények, borok, Párizs.

Vissza-vissza, egy 1848-as Petőfi-balhéba is elmennék. Nagyon megragadó lenne. A Pilvax-kávéházban nézném, hogy mit alkotnak a mesterek. Talán még beállnék vándorszínésznek is Petőfivel még előtte persze.

Aztán a 17-18. században megnéznék egy halom színdarabot. Itália, commedia dell'arte szüleményeit, és élőben a Figaro házasságát, a premier darabot. Kíváncsi vagyok mekkora botrány volt belőle. Előtte Beaumarchais-t is megkukkantom, kíváncsi vagyok a huncutra. 17. század, Moliére utolsó fellépését, a Képzelt beteg előadását szeretném látni, mivel pont előadás közben halt meg.

Át Angliába és megnézni pár eredeti Shakespeare darabot és a Globe színházat, hogyan is nézett ki a tűzvész előtt. De nem maradok sokáig, mert a betegségek és a vallásfanatizmus nem valami vonzó dolog.

Szóval itt eléggé visszamegyek még, átugrom az ókori Róma virágzását is, nem akarom nézni a keresztények üldözését és a sok pedofil császár uralmát.

Visszatérek édes egyetleneimhez, ókori görög demokrácia világába. Themisztoklész tetteit szeretném látni, meg összebarátkozni vele. Huhú.

A magyarok finnugor kori helyzetébe is szívesen lennék. Amikor még az Urál mellett buliztunk a szamojédokkal meg a finnugorokkal, ugorokkal, Szibériában. Egész nap a sámán körül táncolunk és nem is sejtjük mi vár ránk ötezer év múlva.


Szóval miután mindezt megnéztem, eldöntve: Amerikában lennék legszívesebben húsz körüli 1947-1977-ig. Ezt úgy kell érteni, hogy ebben az időközben mindvégig 20 éves maradok. Vagyis vagy a jazz korszak kóborlelke lennék, vagy a hippikorszak egyik hajlengetője.

Na, ennyi. Köszönöm ezt az utazást. :)

2016. jún. 30. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

a 6.nagyon jót ír.

én is kiprobálnék egy csomó helyet és időt. de ha csak 1 lehet akkor az Ókori róma.a császárság kora amikor már nem kergették a keresztényeket.


Mert nekem az tetszik.

nyilván egy romantikus kép mint ahogy a 16/17 századi kalózokat elképzeljük.

2016. júl. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!