Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Csavarbehajtót 12oltos. Kettő...

Csavarbehajtót 12oltos. Kettő darab bicaj dinamóval tudom hajtani?

Figyelt kérdés

Bringámat segíteném ha működne.

Korábban autó akksiról működött,csak azt nem szeretem. Géphez való akksit nem szeretnék venni.


2019. júl. 26. 18:21
 1/8 Szirty ***** válasza:
100%
A kerékpár dinamó néhány W teljesítményű. Ide kb 20x annyi kell.
2019. júl. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyira gyorsan úgyse birsz tekerni hogy működjön is.
2019. júl. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szóval a bicaj kereke hajtana két dinamót (ami nem dinamó, hanem generátor, mert váltakozófeszültséget állít elő), és ezzel az árammal hajtanád a csavarbehajtót, ami hajtaná a biciklit?

Újabb örökmozgó ötlet.

Egy generátor 3W, 6V 0,5A. Egyenirányítod, rendben, és így kötöd sorba, oké. Lesz 12V 0,5 A. Ez 6W. Egy csavarbehajtó 20-30 wattot vesz fel. És ez még kevés egy kerékpárhoz. Csak csendben jegyzem meg: a 300 wattos elektromos kerékpárok tudnak haladni kb. 25 kilométeres sebességgel.

Egy csavarbehajtó leáttételezve talán lépésben tudna egy kerékpárt mozgatni, ha nem ül rajta ember.


Felejtsd el, halva született ötlet.

2019. júl. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Te most komolyan örökmozgót gondoltál ki?

Mert akkor szállj le a földre és inkább bontott vagy nem bontott 18650 cellákból építs telepet!

2019. júl. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon hálàs vagyok,köszönöm a válaszokat.

Csak itt mertem kérdezni,internet mögé bújva.

Örökmozgóra nem gondoltam, mivel én adom az első energiát.

Remélem nem nevetetek ki nagyon.:)

2019. júl. 26. 20:22
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

" mivel én adom az első energiát."

Ja, és úgy gondoltad, hogy megtekered, aztán a dinamó hajtja a csavarozóval a biciklit?

Hány éves vagy?

2019. júl. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Na csereberéltem hozzá makita akksit,tök szuperul megy.

Köszönöm a válaszokat!

2019. júl. 27. 10:19
 8/8 A kérdező kommentje:

Egyébként egy évet használtam autó akksival.

Az eső kereket hajtom a behajtó flex ,és lánckerekek segítségével amelyhez két kapcsolható sebbességet is kreáltam..

2019. júl. 27. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!