Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan használja a tablet az...

Hogyan használja a tablet az internetet, hogyan kapcsolódhat rá?

Figyelt kérdés

A kérdésem lényege az lenne, és a választ arra szeretném tudni, hogy egy tablet hogyan kapcsolódik az internetre, illetve mik ennek a díjazásai?

Nézze el mindenki, nem vagyok egy technikai guru és nincs ismerősi körömben tablet, hogy valakit megkérdezzek róla, nekem viszont szükségem lenne egyre, mivel betegség miatt folyamatosan itthon vagyok kénytelen tartózkodni és számítógéphez odaülni sokszor bajos. Csakhogy nem tudom, hogy itthoni, már meglévő wifi-n keresztül tud-e kapcsolódni további díjak nélkül az internetre egy tablet, vagy hogyan megy ez? Muszáj külön internet díjat fizetni hozzá? Ha igen, mi alapján, s mennyit, s hova? UPC-s kábeles internetünk van, azzal használható-e esetleg egy tablet idehaza egyéb költségek nélkül, azaz korlátlanul, mint ahogy számítógéppel használjuk a netet? Vagy tabletnél teljesen másképp van a történet?

Nagyon szépen köszönöm annak, aki érdemben segít!

Esetleg még azt is jó lenne tudni, hogy nem túl drága tabletek között melyik, milyen az ajánlott, ami azért jó minőség? Miféle dolgokra alkalmas konkrétan egy tablet, mennyiben különbözik egy laptoptól? Illetve külső kütyü csatlakoztatható-e hozzá, mint pl, a számítógéphez a külső memória?

Még egyszer nagyon köszönöm a korrekt válaszokat!



2019. aug. 3. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van a lakásban wi-fi arra a tablet is fel tud csatlakozni ugyanúgy, ahogy a számítógépek is, nem kell hozzá külön internet. Nekem egy Huawei MediaPad T3 7 tabletem van, elég nagy a belső tárhelye, 16 GB, de lehet tenni bele SD kártyát is, ha több hely kell. Netezésre, zenehallgatásra, videózásra tökéletes, én főleg e-book olvasásra használom meg netezésre este, amikor a laptop már ki van kapcsolva. Az ára 30 ezer Ft körül mozog.
2019. aug. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Wifi az összes tabletben van. Internet nélkül semmit nem érnek ezek a kütyük.


Vannak olyanok is, amik képesek simkártyát kezelni, így mobilinternetre kapcsolódni (4G). Néha mobilhívást is tudnak kezelni, de ez ritka.

Szolgáltatóknak általában vannak direkt ilyen tabletekhez való mobilnetes csomagjaik.


Érdemes még tudni azt, hogy a 3GB RAM alattiak selejtnek tekinthetők. Tehát 65 ezer a legolcsóbb, amit megéri megvenni.

2019. aug. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

x forintért kapsz y sávszélességet, onnantól gyakorlatilag bármennyi eszközzel csatlakozhatsz hozzá, minden további díj nélkül. Ha nem csak otthon szeretnéd használni, lehet venni olyant is, amiben van sim foglalat. Az egyik cég kínál relatíve kedvező árú mobilnet-csomagokat. Nekem 2300 forintért van 4 giga.


Külső háttértárat sokfélét lehet venni hozzá.

2019. aug. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálam 3féleképpen.

Wifi

SIM kártyás mobilnet

Telómról megosztott hotspot (a tablet ezt is wifiként azonosítja)

2019. aug. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd komolyan azt a 3GB-ot. Legyen mondjuk 2GB a kényelmes használat alsó határa, most is ilyen tableten írok, ráadásul Windows-os, ami már elég ritka, de sok előnye van. Abban a Lenovoban tudtommal 1GB van, mégsem használhatatlan, csak ne akarjon az ember egyszerre túl sok weblapot vagy alkalmazást megnyitni.
2019. aug. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat! Máris tisztább a kép erről a dologról.

Egyébként okostelefon az nincs a háztartásban senkinek, nem is nagyon lesz, ezért érdekelt engem az, hogy már meglévő kábeles internetre wifivel tud-e csatlakozni egy tablet, külön költségek nélkül. Külső memóriaegységem már van a számítógéphez, ami hordozható, esetleg azt csatlakoztatnám tabletre majd, ha szükségem lenne rá (pl. doksikat, képeket stb. lementeni).


KÉRDÉS MÉG:

Melyik tablet megy Windows-os háttérrel?? És az nagyjából milyen árkategória?

Én a Windows-t szoktam meg, az lenne a legjobb.

2019. aug. 4. 09:32
 7/8 A kérdező kommentje:

Jaj, még egy kérdés eszembe jutott az előzőhöz, ami fontos!

Mennyi ideig bírja nagyjából az aksija feltöltésenként, azaz milyen gyakran kell tölteni?

2019. aug. 4. 09:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Olcsó Windows-os tabletet már nem gyártanak évek óta, mert az Intel sem gyárt már hozzájuk megfelelően alacsony fogyasztású és teljesítményű Atom processzorokat. Az Árukeresőn most egy kb. 62000 Ft-os Krüger&Matz EDGE 1086 a legolcsóbb Windows-os tablet, ez sem mai konstrukció, de nincs nagy választék. Használtan biztos van olcsóbban is többféle. Esetleg nézz körül a hardveraprón. Ha több pénzt is rászánnál, én két típust említenék: Lenovo D330, és Microsoft Surface Go. Ezekben Celeron és Pentium van, bár nem sokkal erősebbek a régi Atomoknál.
2019. aug. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!