Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik olyan hosszabbító...

Létezik olyan hosszabbító amelyiknek az egyik vége usb, a másik vége pedig konnektor? (Az usbről kapná az áramot)

Figyelt kérdés

2019. aug. 9. 23:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Nem hiszem. Az mire lenne jó?
2019. aug. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Power bankról mehetne pl a tv, vagy akármi más
2019. aug. 10. 07:52
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
De a TV dugója 220V-ot vár, nem 5V-ot.
2019. aug. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Létezni létezhetne, egy step up modul és egy autós inverterrel már létezik is. A baj a teljesítménnyel lenne, az usb 2-3A-nél többet nem szeret leadni.
2019. aug. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Nagyobb kempinges sátras túrákhoz kíszítettek már ilyen power bankokat.


Pl:

[link]

2019. aug. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Igazad van kérdező, kisebb TV megelégszik 20-30 W teljesítménnyel is.

Van itt egy 32 collos Samsung például, csak 30 W.

30W / 5V = 6 A

Konverziós veszteséggel együtt legyen mondjuk 10 A

Gratulálok!

Régen volt egy mondás: nyertél egy hangszórót!

2019. aug. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen még nincs..


Viszont Lan Killer már régóta van :


[link]

2019. aug. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Dickmann Sándor válasza:
100%
Ilyen kábel szerintem nincs. De van olyan powerbank ami ezt tudja. Pl. az Aliexpressen találsz belőlük szép számmal. Igaz ezek ára elég húzós 100-150 ezer forint körül mozognak ÁFA és vám nélkül.
2019. aug. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én építettem már hasonlót. Annyi módosítással, hogy az USB persze nem a tápenergiát, hanem a kapcsolójelet adta egy szilárdtest relének. A relé kapcsolta ki/be a 230-ba dugott hosszabbítót. Ez a nyomtatót, aktív hangfalat, routert, scannert, miegymást működtette. Olcsóbb sokkal a PC készenléti módjában áramtalanítani a perifériákat, mint megvenni 10ezerért egy master-slave elosztót... :)

Annyi, hogy az alaplap setupjában a legacy USB-t ki kell kapcsolni, hogy a PC vagy notebook kikapcsolt állapotban ne adjon tápot ki az USB-re.. TV esetén esetleg háttérfény kapcsolgatására is használható a megoldás, vagy bontó érintkezős relé mellett pl. eloltani a világítást a szobában, stb...

2019. aug. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 9

Ezt én már magasabb szintre emeltem:

[link]

Windowsban parancsikonnal tudom be-ki kapcsolgatni a reléket, egymástól függetlenül.

Áramtalanítás esetén alaphelyzetbe áll, de amíg kapja az 5 V-ot, addig nem felejt.

Magam egyik relével egy HDD-t kapcsolok (torrent), másikkal egy plazma TV-t (házimozi).

Elalvás esetén, a film vége után a Feladatkezelő érzékeli az üresjáratot, a gépet leállítja (shutdown parancs*), ezzel együtt a TV és HDD is leáll.

Másnap viszont, amikor a gépet bekapcsolom, alaphelyzetből indul, azaz TV és HDD nélkül.


*Később a shutdown elé betettem egy másik parancsot, ami a TV reléjét hamarabb kikapcsolja, de ezt már terjedelmi okból nem részletezem, hogy mi indokolta.

2019. aug. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!