Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért ilyen lassú a net?

Miért ilyen lassú a net?

Figyelt kérdés
T-comos vagyok mert itt csak ez van. 1000 Mbps-es netünk van, és ha 3-an használjuk egyszerre nagyon lassú lesz. A letöltések olyan lassúak hogy egy 10 gigás letöltésre több órát kell várni. Miért van ez? Ez a második legnagyobb csomag a szolgáltatónál és mégis mocsok szar

2019. aug. 21. 17:45
1 2
 1/12 Mr. V. ***** válasza:
100%

Ha hárman használjátok az már eleve nem jó, ha neked sebesség kell.

Ha pl. valaki IP-TV-t vagy egyéb médiát néz és a routerben be van állítva a QoS, akkor ő kapja az elsőbbséget és a több adatot, míg a te letöltésed a legkevesebbet.


Továbbá nem írtad, hogy kábelen vagy wifi-n használjátok. Ha 3-an wifi-n, akkor a wifi sebessége mindig a legtávolabbi készülékhez igazodik, így minél távolabb van, annál lassabb sebességre kapcsol.


Céges hálózaton is sokszor kellett korlátozni pl. a torrentező kollégát, mert a számlázáson meg egy szimpla banki műveletet nem tudtak végrehajtani, holott ott még QoS szolgáltatás sem futott.

2019. aug. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én gépen vagyok és kábeles. Van aki telefonon. De akár egyedül vagyok itthon akár többen mindig ugyan olyan lassú a letöltés.
2019. aug. 21. 21:13
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja és 1000 mbps-es a net elvileg, a letöltések pedig 5-10 nagyon ritkán pár másodpercre 50 mbps gyorsak. Ez miért van? Nem értek hozzá semennyire
2019. aug. 22. 02:27
 4/12 anonim ***** válasza:

1000 Mbit/sec = ~128 MBYTE/Sec


torrentezel?

Esetleg egyszerre többen is?

Közben IPTV megy?


Akkor természetes, hogy lassú


Mennyi a szolgáltató által nyújtott GARANTÁLT sebesség?


SPEEDTEST-et csináltál, amikor a letöltésed éppen lassú volt?

2019. aug. 22. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Géped mit tud? Hálózati kártya sebessége mennyi? (1000-es internetnél ajánlott az 1 Gbps)


Tthernet kábel szabványa? (minimum CAT5e legyen, az a kis "e" betű legyen a szigetelésén, vagy CAT6, a CAT5 kevés)


Háttértárolód HDD vagy SSD? Előbbi végez fizikai mozgást, olcsóbb, vagy már régi, leharcoltabb HDD-k nos, nem bírják folyamatosan a 120 MB/másodperc tartani. (A 120 MB mint előttem írták, 1000 Mb körüli érték, MB és Mb között 8 a váltószám). Az SSD nem végez fizikai mozgást, más elven működik, nála úgy 400-500 MB/másodperc adatátvitellel számolhatsz nyugodtan szerintem.


Nyilván kell normális processzor is, meg elég RAM memória is ajánlott, mondjuk 4 GB.


Illetve szoktak félreértések is lenni a hozzánemértőknél, hogy nincs meg a netcsomagjuk szerinti sebesség, mert a torrent soha nem megy 125 mb-nál feljebb, de ők meg 1000 mb-re fizetnek... Lesz...rják, hogy a torrent igazából MB (MegaByte, MegaBájt) mér, a szolgáltatók meg Mb-ben (Megabit) adják meg a csomagot. Ugyanaz, csak más dimenzió. Oszd el az 1000-et 8-al, jé, kijön a 125... Nem lassú.


Amit eddig leírtál, csak durrogás, mi meg találgatunk.

2019. aug. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

1. Fogalmam sincs

2. CAT5e

3. HDD fél éves a gép

4. 8. GB ram

5. Nem szoktam torrentezni. Ha leakarok tölteni egy 10 gigás játékot arra órákat kell várni. Xboxon ugyan ez.


Nővéremék lakásában Digis net van, ott ugyan ez a játék fél óra alatt meg van.

2019. aug. 22. 13:25
 7/12 anonim ***** válasza:

Hálókártya, és a router LAN pontjainak sebességét jó lenne tudni

Lehet, hogy a helyi kapcsolatod 100 mbit-es

2019. aug. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Éppen töltök egy játékot és nem megy 1MB/s felé pedig rajtam kívül csak a tesóm van a neten telefonnal :/
2019. aug. 22. 15:15
 9/12 anonim válasza:
Nekem meg 150 es a net, napok óta furcsa, most konrkrétan nézem a k.va family guyt, ami ugy 10 másodpercenként megakad...
2019. aug. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Meg keresten a gépet amit vettem és ez a hálókártya van benne: Realtek 8111G, Gigabit LAN
2019. aug. 24. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!