Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy működik egy telefontöltő?

Hogy működik egy telefontöltő?

Figyelt kérdés

Egész pontosan azokra a töltőkre gondolok amik több feszültségen is dolgoznak (5v, 9v, 12v). Honnan tudom hogy melyiket veszi fel a telefonom? Mi alapján dönti el hogy melyik feszültségen dolgozik? (Igazából nem feltétlenül telefonra gondolok)


Ha belinkelitek az sem baj, csak én nem találok semmit ezekről :/



2019. aug. 22. 15:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
16%

Általában a cserélhető fejben van egy "valami" talán egy meghatározott értékű ellenállás,és amikor ezt a fejet ráteszed a zsinór végére,akkor a töltő érzékeli ezt az ellenállást,és erre az értékű ellenállásra beállított feszültséget fogja kiadni a töltő kimenetén.

Ez a három vezetékes töltőnél van,egyik a plusz,másik a mínusz,harmadik meg az ellenállás visszatérő vezeték.

Esetleg még adatot is küldhet a telefon,vagy egyéb dolog,hogy mire van szüksége,és a töltő meg felismeri,és azt a feszültséget küldi ki,ami az adatcsomagban meg van írva.

Valami ilyesmi.

2019. aug. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
14%

"Honnan tudom hogy melyiket veszi fel a telefonom?"

Meg kell mérni. Ennek a legegyszerűbb módja egy usb-s feszültség- és árammérő, amit ebay-ről párszáz forintért tudsz rendelni.

2019. aug. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
0%

Az usb szabvány csak 5 Volt-os....


Szerintem egy ilyen universal kimenetű töltőre nem igazán fogja tudni rátenni....


Más kérdés,hogy meg e hálálja ez a usb-s mérő kütyü....

2019. aug. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
69%

Amúgy ha a telefonod támogatja a gyors-töltést,na akkor fog nagyobb feszre kapcsolni a töltőd.

És mindezt usb-n.

2019. aug. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
19%

# 3

Ez tényleg "komoly" probléma, 1 dollárért csak olyat kapsz, ami 3-7 V-os.

De 3-4 dollárért már olyat is kapsz, ami 30 V-ig mér és még Wh-t is mutat.

2019. aug. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
83%

USB-C nem 5 V-os, hanem akár 20 V-is elbír. Ez az, aminek az egyik vége szimmetrikus, tehát mindegy hogy dugod be a telódba.

Ha a töltő és a telefonod is támogatja a gyorstöltést akkor egy protokoll szerint kommunikálnak, hogy mennyi áramot pumpáljon a töltő. Ennek függvényében változik a feszültség. Ennek bevezetésérs azért is volt szükség, mert a megnövekedett akkumulátorkapacitás a hagyományos módszerrel több időt vett volna igénybe, az emberek, meg nem akarják egész nap töltögetni a telójukat.

2019. aug. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
0%

# 5


Nem tudom mire gondol a kérdező,lehet nem is usb-s töltőre.


" Igazából nem feltétlenül telefonra gondolok "


Azért írtam.

2019. aug. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Szirty ***** válasza:
0%

"nem feltétlenül telefonra gondolok"


Azt írd le amire gondolsz ha nem az a feladat hogy kitaláljuk mi az!

2019. aug. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
80%

Eleve az emberek 99%-a tőltőnek hívja,akár tetszik akár nem..

Aztán röhöghetsz rajtunk !

A többi 99% meg rajtad röhög..

2019. aug. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

# 10

...én meg azon röhögök, hogy 12 óra elteltével senki nem tudta megmagyarázni, hogy miért is van szükség az emelt feszültségű töltésre?

Hasonló esetben, a helyedben én szégyelltem volna megszólalni anélkül, hogy ne dobnék oda egy szakmailag briliáns választ.

Persze, nem vagyunk egyformák. Vannak igénytelen figurák, amelyiket kielégíti a puszta kötekedés.

2019. aug. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!