Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mitől villog a led spot lámpám?

Mitől villog a led spot lámpám?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek. A problémám a következő. 5db 12V 5W led spot lámpáról van szó ami sorba van kötve és a végén egy 34W trafó. Felkapcsolásnál minden rendben viszont egy kis idő elteltével lekapcsolom majd egyböl fel és villog mind az 5 . Utána várok megint jó. Ha egy izzót kiveszek akkor nincs gond. Mi lehet a probléma? A trafónak elméletileg bírnia kéne. Előre is köszi a válaszokat!

#LED #trafó #spotlámpa #Led spotlámpa
2019. szept. 2. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Épp ettől kapok hülyét:

A fórumozók szerint a soros kapcsolás abban nyilvánul meg, hogy a lámpák sorban vannak a plafonon. De lássuk be, hogy ez tömény baromság és nem fogom részletezni, mert általános iskola, fizika.

Továbbá az LED nem izzó, miután izzószálat nem találsz benne.

Továbbá az elektronikus halogéntrafók viszont izzóhoz lettek kitalálva, nem LED-hez.

Ha legalább egy (valódi) izzó marad a

____párhuzamos_____

áramkörkörben, akkor viszont működhet, azzal is.

2019. szept. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fotózd le légy olyan kedves, hátha az alapján jobban sikerül beazonosítanunk a válaszhoz szükséges információkat, ahelyett/azon kívül amit megadtál.

Várjuk a képeket.

2019. szept. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a helyre igazitást. Bocsásd meg, nem vagyok szakma beli. A villamosági boltban ezt adták led-es spot lámpához. 2 ilyen helység van. A másikban semmi gond nincs, de ott csak 4db van viszont a trafó is gyengébb. Lefotózni sajnos nem tudom mivel bevan épitve es maximum szétbontva tudnám. Számomra az érdekes az, hogy működik viszont kis idő elteltével le és fel kapcsolásnál villogás van mint ahogy irtam is. A trafó doboza megvan, ha az segit valamit arról tudok képet.
2019. szept. 3. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!