Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Letöltöttem filmet MP4 formátu...

Letöltöttem filmet MP4 formátumban, de a Tv USB-n nem megfelelő formátum miatt nem játsza le. Mi a megfelelő formátum?

Figyelt kérdés

2019. szept. 21. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amit a Tv-éd támogat
2019. szept. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az .mp4 vagy .mkv (vagy régen az .avi) is mind csak egy konténer formátum. Hiába ilyen fájltípusban van a film, az számít hogy milyen a kódolása. Csak míg régen DivX és XviD volt a .avi és mindkettőt támogatta a lejátszó, nem kellett részletezni ilyen szinten a támogatást. Ha .avi volt, vitte a lejátszó.

Most viszont már van sokféle tömörítési eljárás, és nem mindet fogja a lejátszó támogatni. Az elmúlt években a X264 terjedt el, de felfutóban van 1-2 éve az X265-ös (HEVC) kódolás is. Mindkettő .mp4 vagy .mkv formátumot kap, de az egyik kódolást ismeri a legtöbb lejátszó, a másikat még alig néhány készülék.

Első körben azt kell megnézned, hogy mely kódolást és formátumot támogatja a készülék, majd ilyen tartalmat keresni vagy ilyenre átkonvertálni. A fájl nevében vagy forrásában jellemzően benne van ez az információ.

2019. szept. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Mi a megfelelő formátum?"

Mi a tv típus?

2019. szept. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A Tv-nél nem tudom hol találom, nincs kezelési utasítás, csak súgó a TV-ben.
2019. szept. 21. 20:04
 5/6 A kérdező kommentje:
PHILIPS 32PFH4101/88
2019. szept. 21. 20:07
 6/6 anonim ***** válasza:
2019. szept. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!