Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » RODE NT1000 vagy RODE NT2-A?

RODE NT1000 vagy RODE NT2-A?

Figyelt kérdés
A felhasználási terület a rap és ének lenne. Mind árban, mind pedig paraméterekben rendkívül hasonló a két mikrofon, ezért is olyan nehéz a választás. Első sorban olyanok véleményét szeretném kikérni, akik mindkét mikrofonról rendelkeznek személyes tapasztalattal. Az NT2-A esetében csábító a sok kiegészítő és funkció szinte azonos áron, de az XLR-kábelt leszámítva rendelkezem mindennel és az iránykarakterisztika állíthatósága sem mérvadó ének,rap szempontjából. Mély vágás nélkül is megvagyok arra ott az EQ... Szóval az egyetlen kérdés a hangzás maradt, melyik lenne a nyerő számomra, elsősorban tényleg inkább rap felvételekhez?

2019. szept. 22. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Énekre általánosságban jobb az NT1000, az NT2 középtartományban kissé szűkebb és csúcsosabb görbét ad a frekvenciasávon.

Én előnyben részesíteném az NT 1000-t, sokkal Neumannosabb, bár a másik sem rossz, mindkettő jó akusztikával rendelkezik, de kiegészítő színeik miatt kissé eltérő a hangzás, ha van rá módod, hallgasd meg és döntsd el magad, mert lehetséges, hogy neked pont a másik tetszik jobban.

Nem tudom, jelenleg mennyi az AT4040, vagy az AT4050, de talán érdemes lenne azokat is figyelembe venni, ha árban belefér.

Néhány felvételmintát megnéznék a helyedben, mondjuk itt:

[link]

2019. szept. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, ment a zöld kéz! ;) Időközben én is arra jutottam a sok kutakodással, hogy az NT1000 a jobb választás. Audio-Technica-t nem szeretnék venni, olyan semmilyen hangjuk van és meglehetősen drágák is ehhez mérten... A 4050-es 200 felett van és a Rode K2 csöves mikrofonját már 180-ért megveheted, szóval akkor inkább rámennék arra ezért a pénzért, vagy a Warm Audio WA-87-re, ami meg pont egy Neumann U87 kópia. Viszont a jelenlegi keretbe az NT1000 az, ami belefér és valóban, ahogy mondod ez szintén a fent említett U87-esre hajaz, ezért is tetszett meg! Még egyszer köszönöm, a hasznos választ!
2019. szept. 26. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!