Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit jelentenek ezek a színek...

Laly30 kérdése:

Mit jelentenek ezek a színek háromeres kábelnél:kék, fehér és barna, illetve fekete, barna és szürke eres kábelek? Ezeket valahogy összelehet kötni egymással?

Figyelt kérdés
2019. szept. 26. 05:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Azt jelenti, hogy azt kötsz rá, amit akarsz.

Valahogy össze is kötheted.

Csak tudd, hogy mit, hová kötöttél!

Noha a villanyszerelésben például vannak bizonyos színek, amit illik betartani, vagy kötelező is, de nem tudom, te miről beszélsz.

2019. szept. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Na jó. Van igazság abban, amit első ír, de ilyen troll dolog, hogy van egy általános ajánlás, hogy hogyan használd, de egyes villanyszerelők csak azért sem, mert ő még tudja jegyezni, mit mire kötött, ha meg mással dolgoztatna utána a tulaj, az dolgozzon meg keményen, hiszen neki is nehéz volt 3 szint megjegyezni, legyen másnak is az.


Igaz, hogy a vezeték nem tudja, hogy milyen színű és ugyan úgy működik. Na.


Mivel nem mindenki érti és akarja érteni a szabványokat, ezért sosem szabad bízni bennük, mindig mérni kell, mielőtt vezetékhez ér valaki.


Kék = N = null = 0

Barna/fekete/szürke = L = fázis

ZöldSárga/piros = PE = földelő vezeték

Ha fehér van, az vagy a kapcsoló száll, vagy a földelő.

2019. szept. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
A fehér és piros sokszor gyenge áramú táp/jel és nulla/jel kábel (pl. hangszórókhoz).
2019. szept. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Egyenáramnál nincs nulla, a hangszóró esete is kivétel: nem egyenáram, de akkor sem nevezzük nullának.

Itt is polaritás van, ami a hangszórót kifelé (előre) mozdító egyenfeszültség polaritását mutatja meg.

A tápfeszültségek világában pedig GND viszonyítási pont van, ami gyakran a negatív táppal közös, máskor nem.

Szokásosan a piros a pozitív, fekete a GND például.

Csak sokan tévedésbe esnek laikus kérdezők itt is, amikor például egy USB-kábelt is színek alapján akarnak kötni. Lehet találni színeket a keresővel, de profi ember nem az alapján dolgozik, mert lehetnek kivételek, egy elkötés viszont károkkal járhat.

Komoly ember műszerrel dolgozik.

2019. szept. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Illetve membránt írhattam volna inkább, de bizonyára érthető.
2019. szept. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem ezt, mert vettem egy fűtés oldali csomagot ami többek között tartalmaz egy vezérlést(Euroster 11M),, illetve egy szervomotoros keverőszelepet. Mindkettő elő van vezetékelve. A szervomotoré a fehér, kék, barna eres kábel (számozva mindegyik: 1, 2, 3). A vezérlőhöz öt kábel tartozik, ezek egyike menne ehhez a szervomotorhoz(fekete, barna, szürke és ezek nincsenek számozva). A kérdésem továbbra is az, hogy össze lehet e kötni őket?

Kérdeztem nálam villamosságban szakavatottabb embereket, de nem tudtak válaszolni, hátha itt meg lesz a megoldás.

2019. szept. 26. 15:05
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

"A kérdésem továbbra is az, hogy össze lehet e kötni őket?"

A hozzá kapott leírás hol van?

2019. szept. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Csak egy oldalas leírást adtak a keverőszelephez, ami csak a beállítást és karbantartást tartalmazza, a bekötést nem, illetve a vezérlőnél is csak a szivattyú bekötésre térnek ki, de annál teljesen világos hohgy mit mivel kell összekötni.
2019. szept. 26. 15:56
 9/15 A kérdező kommentje:
Engem csak ez a színeltérés zavar, de összelehet őket kötni, akkor no problem
2019. szept. 26. 15:59
 10/15 A kérdező kommentje:
a " ha" kimaradt:)
2019. szept. 26. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!