Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az FBS nevű ragasztó kötésekor...

Az FBS nevű ragasztó kötésekor képződő gáz bántja az elektromos berendezéseket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fbsel rögzítettem akksit a hangszórómban azt szeretném tudni hogy mivel már zárt helyen van az egész cuccos a képződő gáz az bántja az elektromos berendezéseket vagy nincs semmilyen hatása?



2019. szept. 29. 10:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Gáz pont nem képződik a térhálós szerkezet kialakulásakor.

Cserébe ecetsav viszont igen. Ami mivel savas, korrodálja azt amivel érintkezik.

Pl, a kivezetést ne ragaszd be vele, mert szétmarja a rezet, de az alut is bántja, meg a csavarokat is akár.

Az a mennyiség viszont, ami egy akku rögítéséhez kell, nem olyan nagy, hogy kárt okozzon ott, ahol közvetlenül nem érintkezik.

2019. szept. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Értem köszi!
2019. szept. 29. 12:00
 3/22 anonim ***** válasza:

Az ecetsav szagát érezted, ami nem gáz, hanem gőz.

Mindamellett a levegővel robbanóelegyet képezhet.

Te eseted persze kevés ahhoz.

Még a gőz lecsapódásával sem nagyon kell számolni, mert ahhoz hidegebb felület kellene, illetve több gőz.

2019. szept. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Szirty ***** válasza:
30%

Az ecet szét fog marni mindent szép lassan. A réz bezöldül, megfeketedik majd az elektronikában. Tönkreteszi.


Előtte kellett volna kérdezned.

De szerintem szedd ki belőle az FBS-t amilyen hamar lehet.

Ha már mindenképp ragasztani kell akkor használj inkább meleg ragasztót.

2019. szept. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

# 4

Újabb bizonyíték a szövegértelmezési képtelenségedre, amit csak azért jelzek sokadszor, mert korábban rengeteget szemtelenkedtél velem. Holott láthatóan nem fogod fel a dolgokat, vagyis a hiba a te készülékedben van és volt is mindig.

Oda van írva:

"rögzítettem akksit"

Biztos vagy benne, hogy fémrészeket is ért az a ragasztó?

Nem tudhatom én sem, de én legalább gondolkodni is szoktam.

A kigőzőlgés meg vicc, évtizedekig javítottam TV-sorkimenők nagyfeszültségű szigetelését Gumiám vagy FBS pasztával (20-30 kV!), amihez jó vastagon raktam fel belőle. Soha nem bántott semmit.

Valójában még a ragasztóval való közvetlen fémes érintkezés sem olyan vészes, mint hiszik egyesek, de ez már csak a rutintalanság, tapasztalatlanság velejárója ugyebár, amikor nagyobb a duma, mint a tudás.

Egyes készülékekben gyárilag is találhatók ilyen gumis rögzítések / ragasztások, közvetlenül az áramkörön, bár az lehet ecetsavmentes is (ha létezik olyan), ezt most én sem tudom biztosra.

2019. szept. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Az akksit körbe tekertem szigszalaggal 2-3x hogy biztosan ne essenek szét. Az fbs-t pedig szép vastagon raktam illetve az oldalakat is ez fogja 99% hogy légmentesen lezártam mert ha benyomom az egyik hangfalat akkor nem sziszeg semmi csak kitolja a másikat. Az elektronika maga máshol van egy külön zárt részben.


Köszi a válaszokat egyébként.

2019. szept. 30. 11:43
 7/22 anonim ***** válasza:

Látom, az #5-ös szépen leírta,a mit én is akartam. Az FBS-ben lévő ecetsav nem a nyolcadik utas vére, nem tömény anyag, aminek a párolgó gőze szétmar maga körül mindent, még a gyártó adatlapja szerint is, idézem: "foltosodást okozhat savaknak kevésbé ellenálló fém felületeken (pl. horgany (cink), bádog, réz, vas, tükör foncsor)..."

Egyébként 30-60 perc alatt megköt, utána már nincs kigőzölgés sem.

2019. szept. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Szirty ***** válasza:

"Biztos vagy benne, hogy fémrészeket is ért az a ragasztó?"


Miért lennék ebben biztos?

Írtam ilyet vagy a szövegértelmezéseddel valami nem stimmel?


Én csak leírtam a tapasztalatomat.

Egy zárt dobozban történt FBS ragasztóval ragasztás. Nem, NEM ért fémhez a ragasztó, de egy légtérben volt vele egy NYÁK.

Tehát benne a zárt dobozban (csak hogy könnyítsek a szöveg pontos értelmezésén számodra).


Kb 1 év múlva a NYÁK vezetősávjai vastag zöld szmötyivé váltak, egyes alkatrészlábak gyakorlatilag elfeketedve kirohadtak, szakadást okozva.


Hogy ezt amit most leírtam Te melyik polcra teszed azt eléggé lexarom. Csak a poifád nagy de az qrvanagy! :)


Összességében tehát a kérdezőnek én NEM javaslom az FBS használatát ilyenkor.

Ha te kifejezetten ajánlod, akkor tedd azt. Nekem semmi közöm hozzá. :)


(Szervizes aki FBS-sel taknyolja össze a nagyfeszt... Nem csalódtam. :)

2019. szept. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

# 8

Tudtam, hogy a végére bele fogsz kötni ebbe is, de ez is csak a buta rosszindulatod bizonyítja.

Azt sem tudod, miről beszélsz.

Én tudom, amikor némelyik évek után került vissza más hibával, de amit én csináltam benne, az a része tökéletes volt, még akkor is.

Ennek megvolt a kidolgozott technikája, meg tudni kell azt is, hogy mit lehet ilyen módon javítani, miután én sem vagyok a magam ellensége: a reklamáció nem kell.

Meg neked olyan dolgokról sincs fogalmad, amikor valakinek máshol többször is cseréltek trafókat, jó drágán, utána jöttem én: szintén kicseréltem, de az átütésre hajlamos helyen megerősítettem Gumiámmal, az új trafót (típushiba kivédése).

Értsd: a szilikongumi egyébként megbízhatóbb még a gyári műanyagszigetelésnél is. Ha ésszel rakják fel. Minden szakmai titkot nem árulok el, noha ennek már nincs "termelési" értéke, de neked még így sem mondom meg. Mert nem érdemled meg.

Meg amikor kidobástól lehetett megmenteni készülékeket, vagy épp a tulajdonos nem akart már költeni rá (főleg, amikor már futottak kifelé ezek), én meg gazdaságosan meg tudtam oldani, ilyen esetben is.

Hogy te zárt dobozba tetted, ahol nem tudott rendesen kipárologni, kiszáradni, az már a te hülyeséged, olyat én eleve nem csináltam volna.

Például 24 óráig be sem kapcsoltam az így javított készülékeket, a szellőzés meg eleve adott ezeknél.

2019. szept. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Pontosabban 48 óra volt az, csak elírtam, régen volt már ilyen.
2019. szept. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!